Aktualności

 • Ogólne

  Ostatnia wakacyjna „przesiadka na kulturę”

  W piątek 26 sierpnia odbędzie się finał wakacyjnej edycji „Przesiądź się na kulturę”. Wewnątrz budynku centrum przesiadkowego w Pszczynie wystąpią młodzi aktorzy ze Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem i upałach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o burzach z gradem, st. 1 i upałach, st. 1.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o gwałtownych wzrostach stanów wód, st. 1.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Zdrowie

  Potrzebna nowa lokalizacja dla punktu krwiodawstwa

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa szuka terenu pod nową siedzibę punktu krwiodawstwa w Pszczynie. Pomocną dłoń wyciąga Powiat Pszczyński, proponując sprzedaż działki zlokalizowanej przy ul. Antesa, w sąsiedztwie szpitala. Stoi na niej przeznaczony do rozbiórki obiekt.

 • Ogólne

  Lokalne produkty wizytówką powiatu pszczyńskiego

  Powiat Pszczyński zabiega, aby lokalne specjały, produkty i rękodzieło były dostępne nie tylko na miejscowych festiwalach i wydarzeniach, ale na co dzień promowane wśród mieszkańców oraz gości gmin.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Ogólne

  Zapraszamy na dożynki Gminno-Powiatowe w Ćwiklicach

  Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, starosta pszczyński Barbara Bandoła oraz starostowie dożynek Krystyna Witosz i Jerzy Sajdok zapraszają na Dożynki Gminno-Powiatowe, które odbędą się w sobotę 27 sierpnia w Ćwiklicach.

 • Ogólne

  Nabór wniosków do programu „Aktywny samorząd”

  Jeszcze do 31 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Aktywny samorząd” Moduł I. Przyjmowanie wniosków dla Modułu II rozpocznie się 1 września.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXV/315/21 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 15 grudnia 2021 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2022.