Aktualności

 • Ogólne

  Ochrona siedlisk lęgowych ptaków na budynkach

  W związku z trwającym okresem lęgowym ptaków, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach zwraca uwagę spółdzielniom i zarządcom budynków na sposób realizacji inwestycji remontowych, które mogą zagrozić ptakom i nietoperzom.

 • Ogólne

  To pokolenie, które kocha śpiewać

  Zespół Śpiewaczy „Mizerowianki”, Regionalny Zespół Śpiewaczy „Radostowianki” oraz Chór „Pogodna Jesień” świętowały swoje jubileusze. Podczas uroczystości wręczono statuetki Żubra Pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Szczepienia przenoszą się poza halę POSiR-u

  Końcem kwietnia w hali przy ul. Zamenhofa 5 a w Pszczynie został utworzony Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych. Od 2 sierpnia szczepienia będą kontynuowane w budynkach modułowych przy boisku „Orlik” na terenie POSiR. Adres punktu szczepień pozostaje więc ten sam.

 • Bezpieczeństwo

  Trening sprawności syren alarmowych

  1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2021.

 • Zdrowie

  Do końca lipca bez rejestracji może zaszczepić się 50 osób w ciągu dnia

  W ostatnim czasie wzrosła liczba osób rejestrujących się na szczepienia w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie. Wciąż możliwe są szczepienia bez rejestracji, warto jednak zadzwonić wcześniej na infolinię i upewnić się, czy wystarczy "wolnych" dawek. Koniecznie sprawdźcie też godziny otwarcia punktu!

 • Pomoc konsumentom

  Wyprzedaże - takie same prawa

  Summer Black Friday, Ausverkauf, Soldes jusqu'a 50 proc., czy po prostu letnia wyprzedaż - pod tymi nazwami kryją się wakacyjne promocje na towary i usługi - nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Szał wyprzedaży trwa, obniżki wkrótce mogą sięgnąć 80 proc. Łatwo stracić głowę i dokonać niewłaściwego wyboru - przypomina UOKiK.