Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Spektakl „Dziady” w pszczyńskim skansenie

  W pszczyńskim skansenie ponownie odbędą się „Dziady”. Kolejna niezwykła odsłona dramatu Mickiewicza w wykonaniu Stowarzyszenie "take tam" im. Artystów Międzywojnia.

 • Ogólne

  2 listopada punkt paszportowy będzie nieczynny

  Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach informuje, że 2 listopada 2023 r. został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla członków korpusu służby cywilnej z tytułu przypadającego na sobotę 11 listopada br. Narodowego Święta Niepodległości*.

 • Ogólne

  Zamiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

  Od poniedziałku, 30 października rozpocznie się wdrażanie tymczasowej zmiany organizacji ruchu w rejonie pszczyńskich cmentarzy. Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie przygotował zmiany w celu zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzających groby oraz „uspokojenia” ruchu.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

 • Ogólne

  Najnowsza część komiksu „Paneuropa” promuje powiat pszczyński

  „Paneuropa. Solidarni z Ukrainą” to piąta już edycja komiksu wydawanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Część fabuły dzieje się w Pszczynie. Jednym z wydarzeń towarzyszących jest ogólnopolski konkurs plastyczny, do którego Powiat Pszczyński oraz POPP zapraszają dzieci i młodzież. Do wygrania prócz nagród rzeczowych będzie udział w warsztatach z rysownikami komiksu. Młody rysownik, który zachwyci jury swoją kreską otrzyma szansę na zaprojektowanie strony w przyszłorocznym komiksie.

 • Ogólne

  Na cmentarzu wojennym złożyli kwiaty i znicze

  Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach i pszczyńskich szkół uczcili pamięć żołnierzy, powstańców śląskich i harcerzy.

 • Ogólne

  Nieodpłatne porady prawne na terenie każdej gminy

  Darmowa pomoc prawna dla mieszkańców rozwijana jest w naszym powiecie od lat. Po poradę można zgłosić się do prawnika, radcy prawnego, doradcy obywatelskiego lub skorzystać z usług mediatora na terenie każdej gminy. Organizacją pomocy zajmuje się Powiat Pszczyński, a lokale, w których jest świadczona nieodpłatnie udostępniają Gminy.

 • Inwestycje

  Odnawiamy oznakowanie uliczne

  Jesienią Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie kontynuuje prace związane z odnową oznakowania drogowego. Obecnie brygada intensywnie działa na terenie Studzionki, Pszczyny i gminy Pawłowice, a prace wykonywane są głównie nocą, kiedy ruch na drogach jest mniejszy.

 • Ogólne

  Rusza infolinia dla osób bezdomnych. Widzisz potrzebujących? Reaguj

  Wzorem ubiegłych lat, z dniem 1 listopada uruchomiona zostanie infolinia o bezpłatnym trzycyfrowym numerze telefonu 987 (zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), która będzie obsługiwana całodobowo przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 • Ogólne

  Ogłoszenie o naborze członków komisji konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2024 r.

 • Ogólne

  Otwarty konkurs ofert

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2024 r.

 • Ogólne

  Zostań wolontariuszem hospicjum

  W ostatni czwartek października Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie rozpoczyna coroczne szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy.