Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o opadach marznących

  MGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o opadach marznących. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Puchar Polski w Futsalu: NEXX Goczałkowice - Polonia Bielany Wrocławskie

  W niedzielę 10. grudnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zostanie rozegrany mecz 1/64 Pucharu Polski w Futsalu NEXX Goczałkowice - Polonia Bielany Wrocławskie. Początek meczu o godz. 18.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy, wstęp jest wolny.

 • Ogólne

  O nieodpłatnej pomocy prawnej w 2024 roku

  W powiecie pszczyńskim od siedmiu lat nieodpłatna pomoc prawna świadczona jest na terenie każdej gminy. W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się spotkanie radców prawnych i adwokatów, którzy będą udzielać bezpłatnych porad mieszkańcom w 2024 roku.

 • Lokalne miody kolejny raz ze złotym godłem

  Miody z Pasieki św. Ambrożego w Woli po raz czwarty zostały wyróżnione Złotym Godłem QI i tytułem Najwyższa Jakość Quality International 2023 w kategorii „QI product - produkt najwyższej jakości”.

 • Ogólne

  Wprowadzenie do KSeF dla mikroprzedsiębiorców

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczęła ogólnopolski cykl spotkań on-line „Środy z KSeF”. W każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia eksperci KAS będą przekazywać mikroprzedsiębiorcom informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). To pierwszy etap spotkań informacyjnych z przedsiębiorcami.

 • Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej rozwija się

  Lokalni producenci, których wyroby otrzymały certyfikat, komisja oraz przedstawiciele koordynatora - Powiatu Pszczyńskiego spotkali się w skansenie, aby podsumować dotychczasowe i zaplanować kolejne działania związane z dalszym rozwojem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Ogólne

  Wystawa obrazów Moniki Kolarczyk i Weroniki Kalkowskiej

  W budynku Centrum Przesiadkowego w Pszczynie można oglądać wystawę obrazów namalowanych przez Weronikę Kalkowską i Monikę Kolarczyk. To głównie portrety. Na jednym z obrazów znajduje się m.in. Wisława Szymborska, na innym księżna Daisy. Są też postacie z filmów i seriali.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu |zmiana|

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu. Zmiana dotyczy podniesienia stopnia z 1 na 2.

 • Ogólne

  Razem dajemy dobro. Koncert w Woli

  9 grudnia (sobota) o godz. 19.00 Muzycy z Łąki wraz z Przyjaciółmi wystąpią w koncercie „Razem dajemy dobro” w kościele Matki Bożej Piekarskiej w Woli. Podczas koncertu Parafia przeprowadzi zbiórkę na rzecz pogorzelców z bloku przy ul. Górniczej w Woli, poszkodowanych w październikowym pożarze.

 • Środowisko

  Zła jakość powietrza

  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2.