Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Oświata

  Absolwenci Liceum Pedagogicznego wspominają swoją szkołę

  Choć ostatni absolwenci opuścili mury Liceum Pedagogicznego w Pszczynie w 1970 roku, pamięć o szkole jest ciągle żywa. 21 września w sali gimnastycznej popularnej „ćwiczeniówki” przy ul. Batorego zebrało się ponad 200 absolwentów, by świętować 100-lecie swojej szkoły.

 • Ogólne

  Ankieta na temat problemów społecznych

  Trwają prace nad Powiatową Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2023-2030, w związku z czym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety.

 • Ogólne

  Zjazd absolwentów dawnego Liceum Pedagogicznego im. Powstańców Śląskich

  W 100-lecie założenia Seminarium Nauczycielskiego i Liceum Pedagogicznego w Pszczynie w sali gimnastycznej dawnej Szkoły Ćwiczeń w Pszczynie przy ul. Batorego odbędzie się uroczysty Zjazd Absolwentów. Po części oficjalnej klasy z roczników powojennych we własnym zakresie będą organizować spotkania.

 • Ogólne

  Powiat pszczyński pamięta

  19 września w powiecie pszczyńskim obchodzono Dzień Sybiraka. Wśród zesłanych byli mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, których traumatyczne przeżycia są wciąż żywe w pamięci.

 • Dni otwarte sadu orzechów laskowych w Jankowicach

  Tree Nuts zaprasza orzechożerców i nie tylko 23 i 24 września na Dni Otwarte do sadu orzechów laskowych w Jankowicach (koło Pszczyny), ul. Dzika 23. W godzinach 11.00 - 17.00 na dorosłych i dzieci czekać będzie szereg atrakcji.

 • Ogólne

  Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego: mistrzowie z trzech klubów

  KEJBI Pawłowice w najmłodszej kategorii skrzatów, MKS Iskra Pszczyna wśród żaków i GKS Krupiński Suszec w orlikach - to zwycięzcy tegorocznych XIV Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. Turniej finałowy odbył się w niedzielę 10 września na posir-owym Orliku.

 • Zdrowie

  Zdrowie dzieci jest w naszych rękach

  Rola środowiska szkolnego w profilaktyce i leczeniu otyłości dziecięcej, odpowiedzialność prawna nieletnich, różnice pomiędzy suplementami diety a lekami, oraz uzależnienie młodych ludzi od napojów energetycznych to główne tematy konferencji zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach oraz Powiat Pszczyński.