Aktualności

 • Zdrowie

  Rusza program darmowego wsparcia psychodietetycznego

  Prawie 66 proc. mężczyzn i 46 proc. kobiet w Polsce zmaga się z nadwagą. Dbałość o zdrowe odżywianie to podstawa do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Fundacja ADRA Polska we współpracy z województwem śląskim postanowiła zadbać o stan zdrowia Ślązaków i uruchomiła program darmowego wsparcia psychodietetycznego.

 • Ogólne

  Gratulacje dla mistrzyni świata w jeździe figurowej na rolkach

  Nie ma trenera, nie jest zrzeszona w profesjonalnym klubie. Nie przeszkodziło to w zdobyciu złotego medalu w 10. Otwartych Mistrzostwach Świata w jeździe figurowej na rolkach. Sukcesu Marii Grynpeter i jej rodzicom pogratulowali starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.

 • Ogólne

  Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Badmintona

  16 i 17 października w hali sportowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie wszyscy chętni mogą zagrać w Międzynarodowym Festiwalu Badmintona. Zawody skierowane są zarówno do dzieci (sobota), jak i dorosłych (niedziela). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 października.

 • Ogólne

  Jubileusz 50-lecia Koła Łowieckiego „Bażant”

  Koło Łowieckie „Bażant” w Miedźnej świętowało jubileusz 50-lecia działalności. W uznaniu za długoletnie pielęgnowanie tradycji i obyczajów łowieckich oraz służbę na rzecz przyrody ziemi pszczyńskiej Barbara Bandoła wyróżniła koło statuetką Żubra Starosty Pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Pozytywni buntownicy na zjeździe w Pszczynie

  W Pszczynie w ten weekend trwa Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. Kilkuset młodych ludzi z całej Polski podejmuje refleksję nad tym, czy się buntować, a jeśli już, to wobec czego?

 • Zdrowie

  Dla kogo trzecia dawka szczepionki?

  Czy mogę przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19? - to częste pytanie, z którym mieszkańcy zwracają się do Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Mariana Bębna, samorządowca i zastępcy wójta Gminy Pawłowice w latach 1998-2011.

 • Pomoc konsumentom

  Zamierzasz wziąć kredyt?

  Powiatowy Rzecznik Konsumentów zwraca uwagę konsumentów na ryzyko wzrostu stóp procentowych.

 • Ogólne

  Nabór wniosków o dofinansowanie mikroprojektów

  Stowarzyszenie „Region Beskidy” zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie mikroprojektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014-2020

 • Ogólne

  Odznaczono groby czterech powstańców śląskich

  Na cmentarzu Wszystkich Świętych w Pszczynie odbyła się uroczystość oznaczenia grobów powstańców śląskich: Aleksego Fizi, Stanisława Krzyżowskiego, Juliusza Cichonia oraz Huberta Piechy znakiem pamięci „Tobie Polsko” oraz plakietą „grobu weterana walk o wolność i niepodległość Polski”.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2021.

 • Ogólne

  Po bezpłatną poradę do prawnika lub doradcy obywatelskiego

  Wojewoda śląski ocenił wybrane nieodpłatne porady obywatelskie udzielone przez organizacje pozarządowe. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dobrze funkcjonuje na terenie powiatu pszczyńskiego. Mieszkańcy chętnie korzystają ze wsparcia.