Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego.

 • Oświata

  Mechatronicy z "Rolniczoka" na stażu zawodowym w Barcelonie

  Początkiem marca grupa pięciu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęła praktyki w Barcelonie. Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji praktykanci uczestniczyli w intensywnym kursie języka hiszpańskiego. Przeszli też szkolenie z pierwszej pomocy i uczestniczyli w zajęciach z przygotowania kulturowego.

 • Ogólne

  Klejnot Ziemi Pszczyńskiej. Wyróżnienie dla wyjątkowych kobiet

  Kolejne kobiety z powiatu pszczyńskiego, których osiągnięcia mogą być wzorem do naśladowania mają szansę otrzymać odznaczenie „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”. Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie do poniedziałku 13 maja przyjmuje wnioski ze zgłoszeniem kandydatek.

 • Organizacje pozarządowe

  Powiat Pszczyński wspiera lokalne organizacje działające dla mieszkańców

  Zarząd Powiatu rozstrzygnął otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sportu i turystyki. Powiat Pszczyński przekaże organizacjom pozarządowym środki na realizację ciekawych inicjatyw, z których skorzystają mieszkańcy, w tym dzieci i młodzież.

 • Środowisko

  Przyłącz się do akcji „Pomyśl i nie śmieć”

  Zbliża się Dzień Ziemi. 20 kwietnia odbędzie się akcja „Pomyśl i nie śmieć”, która tradycyjnie wystartuje na łowisku specjalnym w Wiśle Małej. Uczestnicy wspólnymi siłami będą sprzątać obrzeża Jeziora Goczałkowickiego.

 • Dla niepełnosprawnych

  Ostatni moment na zgłoszenie „Uskrzydlonego”

  Powiat Pszczyński po raz piąty chce uhonorować osoby z niepełnosprawnościami, które są aktywne zawodowo, odnoszą sukcesy sportowe, angażują się w życie społeczne i rozwijają pasje. Kandydatów do Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” można zgłaszać do 12 kwietnia.

 • Ogólne

  Canto Grazioso świętuje 10-lecie

  Chór Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Canto Grazioso” działa od 10 lat. Jubileusz świętowano 10 kwietnia w Pszczyńskim Centrum Kultury. Jak przystało na urodziny był tort i wspólne uroczyste odśpiewanie pieśni „Plurimos Annos”.

 • Oświata

  Z byłym ambasadorem Hiszpanii o współpracy

  Gościem starosty pszczyńskiej Barbary Bandoły oraz przewodniczącego Rady Powiatu Pawła Sadzy był hiszpański dyplomata Francisco Javier Sanabria Valderrama, w latach 2017-22 ambasador w Polsce.

 • Ogólne

  Nordic Walking po raz jedenasty

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Koło Turystyczne „Dreptej” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie zapraszają do udziału w 11. Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego, który w sobotę 11 maja wystartuje z Ośrodka Sportów Wodnych w Łące.

 • Ogólne

  Szkielet i dermoplast żubra uzupełnieniem oferty edukacyjnej

  Sala dydaktyczna w budynku edukacyjno-ekspozycyjnym Pokazowej Zagrody Żubrów wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne. Dzięki uzyskanemu przez Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zakupiono dermoplast oraz szkielet byka żubra.

 • Oświata

  Uczniowie z Poręby w pszczyńskim starostwie i urzędzie pracy

  Siódmoklasiści, którzy uczą się w Szkole Podstawowej w Porębie spędzili dzień poza szkolnymi ławkami. Uczestniczyli w „żywej” lekcji o samorządzie. Odwiedzili starostwo, centrum przesiadkowe i Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.