Aktualności

 • Test sprawności syren alarmowych

  W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

 • Pomoc konsumentom

  Letnie wyprzedaże - rabaty, reklamacje i zwroty

  Przedsiębiorcy stosują różne chwyty marketingowe, które mają sprawić, że podejmiesz decyzję szybko i bez zastanowienia. W ten sposób mogą skłonić Cię do zakupu rzeczy niepotrzebnej, w zawyżonej cenie lub słabej jakości. UOKiK przypomina, jakie masz prawa w sezonie letnich obniżek.

 • Ogólne

  Sprzęt rehabilitacyjny do wypożyczenia za darmo

  W Starostwie Powiatowym w Pszczynie działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Sprzęt udostępniany jest bezpłatnie mieszkańcom powiatu pszczyńskiego. Zainteresowanie jest duże.

 • Ogólne

  Nowa wystawa prezentuje uroki Goczałkowic-Zdroju

  Z okazji 30-lecia samorządności Gminy Goczałkowice-Zdrój artyści ze Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” stworzyli wystawę prezentującą uroki tej uzdrowiskowej miejscowości. Można ją oglądać w budynku centrum przesiadkowego w Pszczynie.

 • Ogólne

  Miłośnicy piłki nożnej zagrają o puchar starosty

  W tym roku po raz 21. na boisku Orlik przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie spotkają się miłośnicy piłki nożnej. Tradycyjnie, w pierwszy weekend sierpnia zostanie rozegrany tam Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego

 • Ogólne

  Tomek Wędrowniczek z wizytą w pszczyńskim starostwie

  Tomasz Pawłowski, znany jako Tomek Wędrowniczek ma wyjątkową pasję, nieprzerwanie od 1990 roku podróżuje po polskich urzędach i spotyka się z włodarzami. W poniedziałek 25 lipca odwiedził pszczyńskie starostwo, to jego druga wizyta w tym miejscu.

 • Ogólne

  Odnowiono karawan pogrzebowy

  W Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej doszło w ostatnim czasie do niecodziennej sytuacji. Po blisko 24 latach skansen opuścił karawan pogrzebowy, który stał w stodole ośmiobocznej z Kryr.

 • Zdrowie

  Szczepienie drugą dawką przypominającą

  22 lipca rozpoczął się pro­ces szczepień przeciwko COVID-19 drugą dawką przy­pom­i­na­jącą u osób, które ukończyły 60 lat oraz osób, które ukończyły 12 lat i mają wskaza­nia do szczepi­enia w związku z zaburzeni­ami odporności.