Aktualności

 • Ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości

  Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. 2020 poz. 1990 z późn. zm.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości.

 • Oświata

  Szkolna kuchnia i stołówka jak nowe

  W Zespole Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie zakończyły się prace związane z doposażeniem i poprawą standardu kuchni oraz stołówki szkolnej.

 • Bezpieczeństwo

  Obowiązek usuwania śniegu i lodu z dachu

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Intensywne opady śniegu i jego zaleganie na budynkach może powodować poważne zagrożenia.

 • Pomoc konsumentom

  Ostrzeżenie w sprawie nieuczciwych praktyk

  W ostatnim czasie do Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Pszczynie wpływają liczne skargi dotyczące działalności akwizytorów reprezentujących niektórych dostawców gazu.

 • Środowisko

  Są pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników

  8 lutego na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła współpracującym bankom na 2021 r. limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych.

 • Inwestycje

  Przebudowa drogi w Pawłowicach

  Ulica Wodzisławska w Pawłowicach, której zarządcą jest powiat pszczyński zostanie przebudowana na odcinku niemal 1 km. Inwestorem prac jest Jastrzębska Spółka Węglowa KWK „Pniówek”.

 • Ogólne

  Witamy na nowej stronie internetowej powiatu

  Nowa wersja naszej strony internetowej ma ułatwić wyszukiwanie interesujących informacji, procedur związanych z załatwianiem spraw w Starostwie Powiatowym w Pszczynie czy pobieranie druków wniosków. Strona powstała w oparciu o standardy ułatwiające osobom z niepełnosprawnościami dostęp do publikowanych treści.

 • Organizacje pozarządowe

  Organizacje mogą starać się o środki na zadania publiczne

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2021 roku. Pula środków do rozdysponowania pomiędzy organizacjami pozarządowymi na zrealizowanie najlepszych projektów wyłonionych w konkursach oraz tzw. małe granty to 70 tys. zł.

 • Ogólne

  Pieką ciasta i organizują kiermasze, aby pomóc

  Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego organizują kolejne kiermasze charytatywne. Tym razem zebrane podczas nich pieniądze zasilą zbiórkę Nadii Wróbel, Filipka Cholewy i Arka Porwoła.

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia w Pawłowicach

  9 lutego w Pawłowicach przy sklepie Intermarche, kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

 • Oświata

  Powstaną cztery kolejne pracownie kształcenia zawodowego

  Powiat pszczyński pozyskał 765 tys. zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na rozbudowę bazy oświatowej w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. W ramach projektu powstaną cztery kolejne pracownie kształcenia zawodowego.