Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Światowy Dzień Chorego w Szpitalu Joannitas

  11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji pacjentów pszczyńskiego szpitala z życzeniami zdrowia odwiedzili samorządowcy, a placówka przygotowała kilka niespodzianek.

 • Oświata

  Studniówka maturzystów „Chrobrego”

  W piątek 10 lutego uczniowie czterech klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie rozpoczęli odliczanie do matury. Tej nocy nikt jednak nie myślał o egzaminie dojrzałości. Liczyła się przede wszystkim świetna zabawa.

 • Ogólne

  Wystawa o zakonie templariuszy w pszczyńskim muzeum

  W Muzeum Militarnych Dziejów Śląska została dzisiaj otwarta wystawa „Templariusze są wśród nas", poświęcona 900-leciu powstania zakonu. Wystawa prezentuje repliki oraz oryginały przedmiotów związanych z tym średniowiecznym zakonem.

 • Bezpieczeństwo

  Bądźmy bezpieczni w sieci

  Postęp technologiczny gna do przodu. Jednym z efektów tej zmiany, jest także stale wzrastająca liczba zagrożeń związanych z utratą danych, na które narażeni się użytkownicy nowych technologii.

 • Środowisko

  Zła jakość powietrza [aktualizacja]

  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2. Aktualizacja z dnia 9 lutego.

 • Ogólne

  Widok na śląskie morze z wieży obserwacyjnej

  15-metrowa wieża obserwacyjna nad Zbiornikiem Goczałkowickim w Wiśle Małej jest najnowszą atrakcją turystyczną w naszym powiecie. Na zaproszenie Mirosławy Mierczyk-Sawickiej - Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach samorządowcy wzięli udział w spotkaniu, podczas którego podsumowano projekt i rozmawiano o możliwych kierunkach dalszej współpracy.

 • Organizacje pozarządowe

  Zadanie pn. „Trening piłkarski z gwiazdą”

  Informujemy o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Trening piłkarski z gwiazdą” złożonej przez Ludowy Klub Sportowy Łąka.

 • Organizacje pozarządowe

  Zadanie pn. „Turnieje Skata Sportowego”

  Informujemy o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Turnieje Skata Sportowego” złożonej przez Stowarzyszenie Związek Górnośląski Koło Suszec.

 • Ogólne

  Dotacje na zabytki

  Starosta Pszczyński informuje, iż począwszy od dnia 9 lutego 2023 r. można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie bądź roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie Powiatu Pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Forum Seniorów już po kolejnym posiedzeniu

  Członkowie Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego w poniedziałek 6 lutego spotkali się w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, aby poznać możliwości pozyskania środków na inicjatywy dla seniorów oraz nawiązać współpracę z podobnymi organizacjami.

 • Ogólne

  Leszczyki w podwójnej koronie

  15. sezon Młodzieżowej Ligi Futsalu zakończony. W turnieju o Puchar MLF wystartowało 11 z 12 drużyn grających w sezonie 2022/2023. W sumie podczas ponad 5-godzinnej rywalizacji rozegrano 10 meczów. W finale spotkały się dwa najlepsze ligowe zespoły - Leszczyki i Siewcy Popłochu IX. Podobnie, jak w rozgrywkach ligowych tryumfowały Leszczyki wygrywając 3-2.

 • Organizacje pozarządowe

  Zdobądź 5 000 zł na realizacje swojego pomysłu

  Ruszyła kolejna edycja konkursu Śląskie Lokalnie, skierowanego do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych chcących zrealizować swój pierwszy projekt społeczny.