Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Współpraca kluczem do realizacji dużych inwestycji

  Starosta Barbara Bandoła spotkała się z przedstawicielami Gmin z terenu powiatu pszczyńskiego i Gminy Czechowice-Dziedzice, by podziękować radnym, wójtom i burmistrzom za współpracę w kadencji 2018-2024.

 • Ogólne

  Żubr Pszczyński dla GKS „Pniówek-74”

  Górniczy Klub Sportowy „Pniówek-74” Pawłowice od 50 lat pielęgnuje ideę sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Za liczne osiągnięcia sportowe otrzymał Statuetkę Żubra Pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Oni żyją sportem

  Powiat pszczyński to przestrzeń utalentowanych zawodników, trenerów z pasją, którzy szkolą innych i zaangażowanych działaczy przyczyniających się do rozwoju sportu. Ponad 100 najbardziej zasłużonych sportowców z powiatu pszczyńskiego zostało uhonorowanych Nagrodami Starosty Pszczyńskiego za sukcesy odniesione w 2023 roku.

 • Na Starej Wsi trwa inwestycja realizowana przez Powiat Pszczyński

  Początkiem marca ruszyły roboty związane z budową chodnika, najpierw wzdłuż jednokierunkowej ul. Żorskiej w Pszczynie na osiedlu Stara Wieś. To część większej inwestycji, w efekcie której powstanie ponad 500 metrów chodnika, a skrzyżowanie ulic Żorskiej, Batalionów Chłopskich i Staromiejskiej w Pszczynie zostanie przebudowane na rondo. Wyremontowana zostanie również część nawierzchni na ul. Żorskiej.

 • Dla niepełnosprawnych

  Powiat Pszczyński na niebiesko dla autyzmu

  2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami z autyzmem Starostwo Powiatowe w Pszczynie tradycyjnie przyłączy się do akcji „Zaświeć się na niebiesko”.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. 2023 r. poz. 344 z późn. zm.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz dla nieruchomości położonej w Goczałkowicach-Zdroju, gm. Goczałkowice-Zdrój, stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do oddania w dzierżawę.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę.

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia ustawy o z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. 2023 r. poz. 344 z późn. zm.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz dla nieruchomości położonej w Brzeźcach, gm. Pszczyna, stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do oddania w dzierżawę.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. 2023 r. poz. 344 z późn. zm.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz dla nieruchomości położonej w Woli, gm. Miedźna, stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do oddania w dzierżawę.

 • Ogólne

  Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

  Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

 • Organizacje pozarządowe

  Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

  15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.