Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Ogłoszenie konkursu ofert z zakresu pomocy społecznej

  Ogłoszenie konkursu ofert na realizację zadania Powiatu Pszczyńskiego z zakresu pomocy społecznej - prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy dla 40 osób z zaburzeniami psychicznymi lub niepełnosprawnością intelektualną.

 • Ogólne

  Ogłoszenie konkursu ofert z zakresu pomocy społecznej

  Ogłoszenie konkursu ofert na realizację zadań Powiatu Pszczyńskiego z zakresu pomocy społecznej - prowadzenie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie oraz Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych.

 • Ogólne

  Powstaje Powiatowa Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych

  W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyły się warsztaty w zakresie analizy SWOT w ramach przygotowywania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w powiecie pszczyńskim na lata 2024-2030, w których uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk i instytucji.

 • Ogólne

  Zapraszamy na Dni Otwarte w muzeach i izbach regionalnych

  Młodzież pszczyńskich szkół zaangażowała się w projekt „Z mikrofonem po muzeach” zainicjowany przez Powiat Pszczyński. Efektem są nagrane podcasty o dziedzictwie kulturowym ziemi pszczyńskiej oraz Dni Otwarte w muzeach i izbach regionalnych, które odbędą się 24 i 25 listopada.

 • Protokół przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

  Protokół z konsultacji dotyczących ustalenia stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi na obszarze powiatu pszczyńskiego i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu w roku 2024.

 • Ogólne

  Dzień Otwarty Notariatu: zapytaj o zmiany w prawie spadkowym

  „Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach” - tak brzmi temat 14. edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się w sobotę 18 listopada w godzinach 10-16. Notariusze w 19 miastach w Polsce będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie w wyznaczonych lokalizacjach, telefonicznie, na czacie oraz w trakcie streamingu na żywo.

 • Protokół z konsultacji społecznych

  Protokół z konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie Programu Współpracy Powiatu Pszczyńskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 r.

 • Środowisko

  Żubr Starosty Pszczyńskiego z okazji 75-lecia Koła Łowieckiego „Żubr”

  3 listopada obchodzony jest Dzień Świętego Huberta - patrona leśników, myśliwych i jeźdźców. Tę właśnie datę Koło Łowieckie „Żubr” w Pszczynie wybrało na świętowanie jubileusz 75-lecia swojej działalności. Za długoletnie pielęgnowanie tradycji i obyczajów łowieckich zostało odznaczone Żubrem Starosty Pszczyńskiego.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  W imię najwyższych wartości

  Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na pokaz filmu “W imię najwyższych wartości” w reż. Piotra Augustynka. Po pokazie odbędzie się spotkanie z rodziną Państwa Bobów.