Aktualności

 • Oświata

  Nauczyciele na zagranicznych kursach zawodowych w Czechach

  Nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie wzięli udział w kursach zawodowych realizowanych w Republice Czeskiej. Partnerem zagranicznym była szkoła Gymnázium a Střední odborná škola w Podbořany, gdzie częściowo kursy były realizowane.

 • Dla niepełnosprawnych

  Trwa nabór wniosków do wyróżnienia "Uskrzydlony"

  Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” zostało ustanowione z myślą o osobach z niepełnosprawnością, które są wzorem do naśladowania. Zgłoszenia do tegorocznej edycji można składać do 29 kwietnia.

 • Dostawa darów do "marketu pomocy" ze Śląskiego Banku Żywności

  Powiat Pszczyński pozyskał od Śląskiego Banku Żywności 1,3 tony żywności i środków kosmetycznych. Dary jeszcze przed prawosławnymi Świętami Wielkanocnymi zasiliły „market pomocy”, w którym obywatele Ukrainy mogą zaopatrzyć się w artykuły pierwszej potrzeby.

 • Oświata

  Uczniowie wzięli udział w praktycznym szkoleniu

  Na terenie toru Fiata w Bieruniu odbyła się druga część szkolenia przeznaczonego dla młodych kierowców. Uczniowie pszczyńskiej samochodówki wzięli udział m.in. w szkoleniu z pierwszej pomocy i próbowali jazdy po łuku w alkogoglach.

 • Ogólne

  Województwo w żałobie w związku z katastrofą w KWK "Pniówek"

  W związku z tragicznym wypadkiem, do jakiego doszło 20 kwietnia w Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek" w gminie Pawłowice, wojewoda śląski zaapelował, by w niedzielę 24 kwietnia powstrzymać się od organizacji imprez rozrywkowych i oddać cześć zmarłym górnikom. Organy administracji rządowej opuszczą flagi państwowe do połowy masztu.

 • Ogólne

  Powiat Pszczyński oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej

  W 82. rocznicę zbrodni katyńskiej na cmentarzu wojennym „Pod Trzema Dębami” w Pszczynie oddano hołd bestialsko zamordowanym Polakom. Przed tablicą przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie złożono kwiaty i zapalono znicze na wspomnienie kolejnej rocznicy masowej zsyłki Polaków na Sybir.

 • Środowisko

  Lipy szerokolistne z okazji Dnia Ziemi

  22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Chcąc podkreślić znaczenie tego dnia na ul. Zdrojowej w Pszczynie posadzono nowe drzewa.

 • Ogólne

  Dotacje na zabytki

  Starosta Pszczyński informuje, iż począwszy od dnia 22 kwietnia 2022 r. można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie bądź roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie Powiatu Pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Trwa nabór wniosków o dofinansowanie mikroprojektów

  Stowarzyszenie „Region Beskidy” zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie mikroprojektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014-2020.