Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  PZD naprawia drogi po zimie

  Trwa pozimowa naprawa prawie 300-metrowego odcinka drogi powiatowej przy ul. Stenclówka w Studzionce od skrzyżowania z ul. Czarne Doły w kierunku zabudowań.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o oblodzeniu i przymrozkach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązują ostrzeżenia o oblodzeniu i przymrozkach. Stopień zagrożenia: 1.

 • Zdrowie

  Apteki w godzinach nocnych - nowe przepisy

  Ze względu na zmianę przepisów obowiązują nowe zasady dotyczące dyżurów aptek na podstawie, których na terenie powiatu dyżur nocny ma zostać zabezpieczony do godz. 23.00. W powiecie pszczyńskim dyżur nocny we wszystkie dni powszednie, w sobotę, niedzielę, dni wolne i święta będzie pełniła Apteka „Na Bielskiej" w Pszczynie.

 • Ogólne

  Ogłoszenie o naborze członków Komisji Konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków Komisji Konkursowej opiniujących oferty w konkursach ofert na realizację zadań publicznych na terenie Powiatu Pszczyńskiego w 2024 roku.

 • Ogólne

  Zapraszamy na Międzypokoleniowe Spotkanie Kobiet

  Powiat Pszczyński, Centrum Społecznego Rozwoju i Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych z okazji Dnia Kobiet zapraszają 11 marca wszystkie mieszkanki powiatu pszczyńskiego na „Międzypokoleniowe Spotkanie Kobiet”.

 • Ogólne

  Ludzie kultury z Nagrodą Starosty Pszczyńskiego

  Literatura, teatr, muzyka, taniec, malarstwo czy folklor - to tylko niektóre z dziedzin, którym tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie kultury poświęcają swoje życie i czynią to z wielką pasją. Działają w różnych obszarach, ale łączy ich jedno - tworzą i upowszechniają kulturę.

 • Ogólne

  Aktywizują mieszkańców, a Powiat Pszczyński wesprze ich działania

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2024 roku w sferze sportu, kultury i turystyki. W przygotowaniu są konkursy w dziedzinie promocji i ochrony zdrowia oraz profilaktyki uzależnień. Pula środków do rozdysponowania pomiędzy organizacjami pozarządowymi na zrealizowanie najlepszych projektów to 115 tys. zł.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia ustawy o z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. 2023 r. poz. 344 z późn. zm.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz dla nieruchomości położonej w Woli, gm. Miedźna, stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do oddania w dzierżawę.