Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Dla niepełnosprawnych

  Totupointy w starostwie i hali POSiR. Ułatwią osobom z niepełnosprawnością wzroku poruszanie się w przestrzeni publicznej

  Powiat Pszczyński wdraża wiele działań, które mają na celu poprawę dostępności architektonicznej, komunikacyjnej i cyfrowej. W ostatnim czasie w budynku Starostwa Powiatowego i Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie wprowadził innowacyjny system Totupoint oraz inne udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami.

 • Zdrowie

  Zdrowe serce podstawą długiego życia

  Boimy się nowotworów, ale to choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Każda profilaktyka jest lepsza niż żadna - przekonywano podczas prelekcji pt. „Fakty i mity na temat chorób układu krążenia u kobiet” zorganizowanej w pszczyńskim starostwie z okazji Światowego Dnia Serca.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

 • Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu Uchwały nr ... Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 25 października 2023 r. w sprawie wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na obszarze powiatu pszczyńskiego w 2024 roku

 • Ogólne

  Lokalni producenci na Targach Smaki Regionów

  Podczas Targów Smaki Regionów na stoisku Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej, której koordynatorem jest Powiat Pszczyński można było poznać i posmakować produkty od dziewięciu lokalnych wytwórców i restauratorów. Producenci w Poznaniu promowali powiat pszczyński i wyroby oparte na lokalnych, tradycyjnych recepturach wyróżnione znakiem jakości - „pszczyńską różą”.

 • Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały nr... Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 25 października w sprawie zmiany Uchwały Nr XLVIII/396/22 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 21 grudnia 2022 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023

 • Duża inwestycja drogowa we Frydku zakończona przed terminem

  Ulica Miodowa już po odbiorze końcowym. I etap prac od skrzyżowania z ul. Górnośląską do okolic skrzyżowania z ul. Leśną we Frydku przebiegał w szybkim tempie. Jedna z największych inwestycji prowadzonych na powiatowych drogach w 2023 roku została zakończona trzy miesiące przed planowanym terminem.

 • Oświata

  Sukces uczennic z „Chrobrego” na spartakiadzie

  Uczniowie z powiatu pszczyńskiego i cieszyńskiego przed weekendem rywalizowali w Powiatowo-Rejonowej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych. W klasyfikacji rejonowej zwyciężyły dziewczyny z „Chrobrego” i chłopcy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.

 • Ogólne

  Seniorzy rozpoczęli kolejny rok akademicki

  Słuchacze Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku aktywnie korzystają z życia. W piątek 29 września uroczyście zainaugurowali kolejny, 12. już rok akademicki.

 • Oświata

  Nagrody dla najlepszych absolwentów „Chrobrego”

  Jagoda Orlik i Stanisław Janus - to absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, którzy 29 września powrócili w szkolne mury, by odebrać prestiżowe wyróżnienia.

 • Dla niepełnosprawnych

  Powrót do osobistego składania wniosków o karty parkingowe

  Od 29 września wnioski o wydanie karty parkingowej należy składać osobiście w siedzibie Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku lub podczas dyżuru w Punkcie Obsługi Klienta PZON w wysokim budynku pszczyńskiego szpitala.

 • Zdrowie

  W pszczyńskim szpitalu ruszy poradnia kardiologiczna

  Od 2 października pacjenci mogą zapisywać się do przyszpitalnej poradni kardiologicznej, w której specjaliści będą diagnozować, leczyć i edukować z zakresu pierwotnej i wtórnej profilaktyki chorób serca oraz układu krążenia. Poradnia będzie udzielała świadczeń w ramach NFZ.