Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o upale

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydłużył ostrzeżenie o upale na terenie powiatu pszczyńskiego.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem i upałach [aktualizacja]

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o burzach z gradem, st. 2 i upałach, st. 2.

 • Ogólne

  30 lat minęło jak jeden dzień

  Gmina Goczałkowice-Zdrój w tym roku świętuje swój jubileusz. Starosta Barbara Bandoła podczas sesji Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój podziękowała wójt Gabrieli Plasze i radnym za podejmowanie działań, budowanie i ciągłe umacnianie samorządu.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o upałach

  IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach w powiecie pszczyńskim.

 • Ogólne

  Spotkanie z ekspertem Fundacji Batorego

  "Organy samorządowe - możliwości i zadania" - to tytuł spotkania z ekspertem Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego - Dariuszem Kraszewskim.

 • Oświata

  Protokół z konsultacji społecznych

  Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych, nauczycieli praktycznej nauki zawodu, nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej.

 • Ogólne

  Powiat Pszczyński z repliką Gwiazdy Górnośląskiej

  Powiat Pszczyński znalazł się w gronie 21. osób i instytucji wyróżnionych repliką Gwiazdy Górnośląskiej za zaangażowanie w organizację 100. rocznicy Powstań Śląskich oraz przyłączenia Pszczyny do Polski.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 z późn. zm.) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.