Aktualności

 • Ogólne

  Wybrano wyjątkowe kobiety - klejnoty ziemi pszczyńskiej

  Kapituła odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej” wybrała tegoroczne laureatki, których osiągnięcia mogą być wzorem godnym do naśladowania. Inicjatorem wyróżnienia jest Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

 • Ogólne

  Doskonalą technikę jazdy na rowerze

  Początkiem września Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie rozpoczęło współpracę z Uczniowskim Klubem Sportowym Avatar z Kobielic, który od wielu lat prowadzi treningi z młodymi adeptami kolarstwa.

 • Ogólne

  Karp będzie miał swoje święto

  W najbliższą sobotę, 25 września na placu przy Urzędzie Gminy w Pawłowicach odbędzie się Śląskie Święto Karpia. To dobra okazja m.in. do poznania historii ryby, degustacji potraw, skorzystania z bezpłatnych porad dietetycznych, a także zrobienia zakupów u lokalnych producentów. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, a dorośli sprawdzić swoją wiedzę o rybactwie.

 • Oświata

  Protokół z konsultacji społecznych

  Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół placówek oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

 • To prawdziwe święto miłośników folkloru

  Jubileuszowa 45. edycja „Spotkań pod Brzymem” przeszła do historii. To radosne i kolorowe święto folkloru od lat przyciąga do Pszczyny miłośników tańca i śpiewu zespołów ludowych.

 • Bezpieczeństwo

  Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu

  IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Wydano także ostrzeżenie hydrologiczne 1. stopnia o gwałtownych wzrostach stanów wód.

 • Ogólne

  Na halę POSiR wracają zajęcia fitness

  Od najbliższego poniedziałku, 20 września ponownie będzie można uczestniczyć w zajęciach fitness prowadzonych na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.