Aktualności

 • Ogólne

  Dołącz do drużyny I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet

  Uczniowski Klub Sportowy Centrum oraz Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zapraszają na otwarty trening uzupełniający do zespołu seniorek występującego w I Lidze Śląskiej Siatkówki Kobiet.

 • Bezpieczeństwo

  Ostrzeżenie o przymrozkach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o przymrozkach. Stopień zagrożenia: 1

 • Ogólne

  Szafowanie dla Florka i Olka

  13 maja na terenach sportowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie odbędzie się finał akcji "Szafowanie dla Florka i Olka". Do tego czasu mieszkańcy w specjalnie przygotowanych punktach mogą oddawać używaną odzież i inne tekstylia.

 • Ogólne

  10 kwietnia zawyją syreny

  W niedzielę 10 kwietnia o godz. 8.41 z poziomu województwa zostaną uruchomione syreny alarmowe.

 • Naturalne miody z lokalnej pasieki

  Rzepakowe, wielokwiatowe, akacjowe, lipowe, nawłociowe, spadziowe oraz nektarowo-spadziowe mają wiele właściwości zdrowotnych. Miody odmianowe z Pasieki św. Ambrożego, którą prowadzą Dorota i Bartłomiej Pękałowie uzyskały certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Ogólne

  Muzyka popłynie prosto z ich serc

  „Muzyka naszych serc” to koncert charytatywny połączony z kiermaszem na rzecz Stowarzyszenia „Razem” dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami.

 • Ogólne

  Porządki przy drogach. Zebrano już tony śmieci

  Jeszcze w lutym Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie rozpoczął prace porządkowe przy drogach wojewódzkich. Trwa także sprzątanie przy drogach zarządzanych przez Powiat Pszczyński.

 • Oświata

  Różni, ale tacy sami. Przedszkolaki uczyły się tolerancji

  Starostwo Powiatowe w Pszczynie zorganizowało warsztaty, które mają pomóc wykształcić u dzieci postawy tolerancji i akceptacji wobec różnego rodzaju niepełnosprawności. Cykl spotkań odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku.