Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne [zmiana]

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o oblodzeniu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1.

 • Oświata

  Powiatowy Konkurs o matematyce dla dzieci i młodzieży

  Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie i Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu pszczyńskiego do udziału w 10. edycji Powiatowego Konkursu „Prezentacja multimedialna lub film z matematyki”.

 • Dla niepełnosprawnych

  Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym

  Rusza XIV edycja akcji Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 • Przedsiębiorczość

  W pszczyńskim starostwie o przedsiębiorstwach społecznych

  W czwartek 9 marca w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyła się konferencja „Ekonomia społeczna i solidarna” zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie. Podczas spotkania przybliżona została tematyka związana z przedsiębiorstwami społecznymi.

 • Oświata

  "Samochodówka" kształci nowocześnie

  Strumet na podstawie umowy patronackiej od lat wspiera Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. gen Józefa Bema w Pszczynie w zakresie nowoczesnego kształcenia w branży motoryzacyjnej oraz ślusarskiej. O dalszej współpracy starosta Barbara Bandoła rozmawiała z prezesem firmy, Olafem Sznapką.

 • Ogólne

  Dzień Kobiet u emerytów i rencistów

  Członkowie Pszczyńskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów chętnie spędzają razem czas. W środę 8 marca spotkali się, by wspólnie celebrować Dnia Kobiet.

 • Pomoc konsumentom

  Ważna informacja dla konsumentów

  W ostatnim okresie do Biura Rzecznika wpływają liczne zapytania dotyczące tzw. oświadczenia o zamrożeniu cen prądu w 2023 roku, a dokładniej oświadczenia odbiorcy uprawnionego, które muszą złożyć gospodarstwa domowe, mali i średni przedsiębiorcy oraz m.in. szkoły, szpitale, spółki komunalne i gminy.

 • Ogólne

  Żempless Team z Pucharem Ligi Futsalu

  Ostatnim akcentem 14. sezonu Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice był niedzielny turniej o Puchar Ligi. Zwycięzcą, podobnie jak przed rokiem, okazał się Żempless Team.

 • Środowisko

  Wnioski na nawadnianie i fotowoltaikę - nabór przedłużony do 15 marca

  Rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawadnianiem lub wykorzystaniem zielonych źródeł energii, wciąż mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020. Pierwotny termin zakończenia naboru, ustalony na 1 marca ,został przedłużony do 15 marca 2023 roku.

 • Przedsiębiorczość

  Konferencja na temat przedsiębiorstw społecznych

  9 marca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się konferencja "Ekonomia społeczna i solidarna". Podczas wydarzenia zostaną poruszone tematy związane m.in. z wsparciem podmiotów ekonomii społecznej, a także promocją polityki senioralnej w powiecie pszczyńskim.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o oblodzeniu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1.

 • Inwestycje

  Na Miodowej prace idą pełną parą

  We Frydku trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej, wykonywaniem sieci i frezowaniem pierwszego odcinka nawierzchni. Na placu budowy pracują trzy niezależne ekipy budowlane.