Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Zostało wydane również ostrzeżenie hydrologiczne.

 • Ogólne

  233 lata temu uchwalono Konstytucję 3 Maja

  Konstytucja 3 Maja to niezwykle ważny dokument w historii polskiej demokracji. W powiecie pszczyńskim 233. rocznicę jej uchwalenia tradycyjnie obchodzono na rynku w Pszczynie.

 • Ogólne

  Skorzystaj z nieodpłatnych porad prawnych

  W powiecie pszczyńskim nieodpłatna pomoc prawna oraz poradnictwo obywatelskie udzielane są na terenie każdej gminy. Organizacją zadania zajmuje się Powiat Pszczyński. Lokale na ten cel nieodpłatnie udostępniają samorządy gminne. Mieszkańcy mogą korzystać także z bezpłatnych mediacji.

 • Inwestycje

  Ruch wahadłowy na ul. Chopina w Pszczynie

  Początkiem maja rusza realizacja inwestycji pn. „Remont dróg powiatowych ul. Katowickiej, ul. Chopina, ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie”.

 • Oświata

  Autofachman: zmagania finalistów konkursu to niejedyny punt wydarzenia

  8 maja w Pszczynie odbędzie się finał Autofachamana, czyli konkursu edukacyjnego dla uczniów i mechaników z praktykantami. Zmaganiom finalistów będzie towarzyszyć wiele wydarzeń. Będą stanowiska prestiżowych firm motoryzacyjnych, wystawy samochodów, ciekawe prelekcje i spotkania, w tym z osobami znanymi z telewizji czy Internetu.

 • Dla niepełnosprawnych

  Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych powołana na kolejną kadencję

  Podczas posiedzenia inaugurującego, wicestarosta Damian Cieszewski wręczył akty powołania na kolejne cztery lata członkom Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. To organ opiniodawczo-doradczy składający się z pięcioro przedstawicieli działających na terenie powiatu pszczyńskiego organizacji pozarządowych.

 • Ogólne

  233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Starosta pszczyńska Barbara Bandoła oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zapraszają na uroczystości związane z obchodami 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 • Oświata

  Maturzyści odebrali świadectwa

  Prawie 450 uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Absolwentów żegnali starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.

 • Ogólne

  W trosce o zachowanie i promocję bogatego dziedzictwa

  Powiat planuje przekazać 100 tys. zł na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach ziemi pszczyńskiej wpisanych do rejestru zabytków. Wnioski o dotacje można składać do 16 maja.

 • Ogólne

  Zgłoś swój udział w turnieju badmintona

  Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 3. Turnieju Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Badmintonie, który zostanie rozegrany w niedzielę 28 kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 kwietnia.