Komunikacja publiczna

Powiat zamierza uruchomić nową linię Pszczyna - Goczałkowice-Zdrój

Przewoźnik realizujący kursy autobusowe na trasie Pszczyna - Czechowice-Dziedzice poinformował, że od 4 stycznia likwiduje linię. Połączenia pomiędzy Pszczyną a Goczałkowicami chce możliwie najszybciej uruchomić powiat pszczyński.

Przystanek autobusowy na centrum przesiadkowym. W oddali nadjeżdżający autobus.

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pszczynie 28 grudnia otrzymał informację od przewoźnika - firmy: MAR-BUS Marek Ogrodzki z Czechowic - Dziedzic, że od 4 stycznia 2021 roku zaprzestaje dalszego wykonywania transportu publicznego na linii autobusowej relacji: Czechowice Dziedzice - Pszczyna przez Goczałkowice Zdrój. Linia od kilkunastu lat była obsługiwana właśnie przez tego prywatnego przewoźnika.

Będzie nowa linia

- Informacja jest dla nas dużym zaskoczeniem. Niemal z dnia na dzień zostaną zlikwidowane wszystkie kursy autobusowe pomiędzy Pszczyną a Goczałkowicami. Nie zostawimy mieszkańców bez połączenia. Podjęliśmy już działania i chcemy możliwie najszybciej zorganizować komunikację na linii Pszczyna - Goczałkowice-Zdrój - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. W celu uzgodnienia przebiegu nowej linii w najbliższych dniach odbędzie się spotkanie z władzami gminy Goczałkowice-Zdrój.

Komunikacja powiatowa

Przypomnijmy, że powiat pszczyński organizuje komunikację na dwóch powiatowych liniach - U1 Pszczyna - Mizerów - Pawłowice oraz U2 Pszczyna - Suszec - Żory. Umowa obowiązuje od początku 2020 roku do końca czerwca 2024 r. Kursy realizuje Kłosok Sp. z o.o. Sp. k. z Żor. Wartość umowy wynosi ponad 5,8 mln zł.

• Komunikacja publiczna

Odblaski na Dzień bez Samochodu

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. W akcję promocji alternatywnych form przemieszczania się kolejny rok z rzędu włączył się Powiat Pszczyński.

• Komunikacja publiczna

Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

Zgodnie z Zarządzeniem nr 39/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 4 października 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany załącznika nr 1 „Wykazu Przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych na terenie Powiatu Pszczyńskiego” i ustanowieniu nowych przystanków autobusowych na terenie gmin Goczałkowice Zdrój oraz Pszczyna, zostały przeprowadzone w okresie od 1 do 9 sierpnia 2023 r. konsultacje społeczne.