Pomoc dla Ukrainy - najważniejsze informacje

Najważniejsze informacje związane z pomocą dla obywateli Ukrainy, którzy znaleźli na naszym terenie schronienie przed wojną.

Grafika przedstawiająca powiat pszczyński z lotu ptaka, na zdjęciu naniesiona flaga Ukrainy.

Ważne numery

• Uzyskanie informacji o możliwości zakwaterowania uchodźców, którzy znaleźli się na terenie powiatu pszczyńskiego: +48 32 449 23 33 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie)
  • Informacje o przyjęciu dziecka do oddziału przygotowawczego w szkole ponadpodstawowej (dla osób, które ukończyły 9. klasę w ukraińskim systemie i nie znają języka polskiego): sekretariat Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, tel. +48 32 210 37 79
  • Zgłaszanie ofert udzielenia pomocy: ukraina@powiat.pszczyna.pl

Важливі цифри

• Отримання інформації про можливість розміщення біженців, які опинилися в Пщинському повіті: +48 32 449 23 33 (у робочий час Пщинського повітового управління)
  • Підготовчі класи створені для учнів, які закінчили 9 клас української системи освіти і не володіють польською мовою. У такому класі навчальний процес адаптується до потреб і можливостей учнів. Інформацію надає секретаріат Повітового шкільного комплексу No2 м. Пщина за тел. +48 32 210 37 79
  • Подання пропозицій щодо надання допомоги: ukraina@powiat.pszczyna.pl

.

• Protokół z przeprowadzonych konsultacji

Zgodnie z Zarządzeniem nr 14/2024 Starosty Pszczyńskiego z dnia 26 marca 2024 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu Uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji, w dniach od 28 marca 2024 do 11 kwietnia 2024 r. przeprowadzono konsultacje społeczne.

Siatkarki z POSiR-u wygrały turniej w Niemczech

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zwyciężyły w 25. edycji turnieju siatkówki Bitterfelder-Wolfen Jugendpokal w kategorii minisiatkówki „dwójek”. Zawody zostały rozgrywane w niemieckim mieście Bitterfeld-Wolfen.

Koncert dla "Zameczku" w Rudołtowicach. Są jeszcze bilety

22 kwietnia odbędzie się koncert charytatywny na rzecz podopiecznych "Zameczku" w Rudołtowicach poświęcony twórczości Quinciego Jones’a. Podczas wieczoru będzie można usłyszeć niezapomniane utwory m.in. Michaela Jacksona, Herbiego Hancocka czy Jamesa Ingrama.