Półkolonie dla dzieci z Ukrainy | ЗАПРОШЕННЯ НА ДЕННИЙ ТАБІР

Śląska Fundacja Błękitny Krzyż zaprasza do uczestnictwa w półkoloniach, które są organizowane dla dzieci z Ukrainy. | Сілезький Фонд Блакитний Хрест запрошує до участі в денних таборах, організованих для дітей з України.

Dzieci uczestniczące w zajęciach, malują farbami po foliach.

Podczas spotkań prowadzone będą zajęcia sportowe, artystyczne i edukacyjne. Czas wspólnie spędzony będzie łączył rekreację, sport, dobrą zabawę i naukę języka polskiego, poznawanie kultury kraju oraz kształtowanie umiejętności odnajdowania się w grupie rówieśników.

Półkolonie będą prowadzone w  Domu Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy
w Pszczynie przy ul. Paderewskiego 3. Wraz z opieką i zabawą zapewniony zostanie też ciepły posiłek.

Zapisy w Poradni przy ul. Paderewskiego 3 pod numerami telefonu 32 210 42 92
i 510 185 065 lub mailowy pod adresem bdm.czechowice@bk-europe.pl

Aktywność, przygoda i działania w grupie - zapraszamy!

------------------------------------------------------------------------------

В рамках зустрічей: спортивні, творчі та освітні заняття.
Час, проведений разом, об’єднуватиме: відпочинок, спорт, веселі забави, а також навчання польської мови, знайомство з культурою країни і формування навичок співпраці з ровесниками.

Денний табір буде проводитись у приміщенні Блакитного Хреста - імені Матері Єви в Пщині по вул. Падеревського 3.

Разом з опікою і гарно проведеним часом, надаємо також гарячий обід.

Реєстрація особисто за адресою: вул. Падеревського 3, за телефонами: 32 210 42 92 та 510 185 065 або електронною поштою за адресою bdm.czechowice@bk-europe.pl.

Активність, пригода і заняття в групі - запрошуємо!

(źródło: Śląska Fundacja Błękitny Krzyż)

• 22 listopada - test sprawności syren alarmowych

We wtorek 22 listopada pomiędzy godziną 9.00 a 13.00 na terenie powiatu pszczyńskiego zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

• "Market pomocy" zawiesił działalność

Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

• Test sprawności syren alarmowych

W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.