Baza danych z ofertami pracy dla uchodźców z Ukrainy - pracowników uczelni i studentów

Wiele instytucji naukowych na świecie oferuje uchodźcom z Ukrainy różne formy zatrudnienia - udział w projektach badawczych lub rozwojowych, krótkoterminowe (3 - 6 - 12 miesięczne) stypendia lub stałą pracę. Również pracę na odległość.

ukraina

Baza danych otwiera się w nowym oknie opracowana w ramach Science for Ukraine, integrująca te propozycje, zawiera obecnie ponad 2200 ofert (praca dla ponad 10 tysięcy osób) proponowanych przez uniwersytety i instytucje badawcze z 52 krajów świata. Samych ofert z Polski jest ponad 160.

Opisy ofert pracy w bazie są w języku angielskim. By uzyskać tłumaczenie wystarczy kliknąć prawym klawiszem poza obszarem tekstu na prawej stronie ekranu i wybrać z listy opcję: „przetłumacz na język polski”.

(źródło: Science for Ukraine)

• "Market pomocy" zawiesił działalność

Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

• Test sprawności syren alarmowych

W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.