Powiat pszczyński - podstrona

Coraz więcej miejsc do kwaterowania obywateli Ukrainy

Powiększa się baza obiektów, w których można zakwaterować uchodźców z Ukrainy na terenie naszego powiatu. Na chwilę obecną są to 330 miejsca, z czego kilkadziesiąt jest zajętych.

Pimieszczenie po byłym przedszkolu w Goczałkowicach, które przygotowano na miejsce zakwatreowania uchodźców
fot. Gmina Goczałkowice-Zdrój

To zarówno pokoje hotelowe, pomieszczenia w domach ludowych, domach pomocy, salki parafialne, czy obiekty sanatoryjne. - Gmina Goczałkowice przygotowała pokoje dla matek z dziećmi w budynku byłego przedszkola. Dzieci będą miały tu nie tylko nocleg, ale też miejsce do zabawy. Gmina Pawłowice przygotowuje 60 miejsc w domach ludowych w Pniówku i Jarząbkowicach. W Gminie Kobiór rodziny z Ukrainy już zostały zakwaterowane w dziennym domu pomocy. Dziękuję wójtom za te działania i bardzo dobrą współpracę - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński, szefowa Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W Domu Seniora w Woli przygotowano 20 miejsc dla osób schorowanych, z niepełnosprawnościami, wymagających opieki.

Warto pamiętać, że aby obiekt mógł być objęty porozumieniem z wojewodą, musi zostać zgłoszony do starosty pszczyńskiego, który jest koordynatorem pomocy uchodźcom na naszym terenie. Wszelkie informacje dotyczące pomocy uchodźcom można przesyłać na adres mailowy: ukraina@powiat.pszczyna.pl W sprawie zakwaterowania uchodźców należy dzwonić pod numer: 721 222 202. Nasz telefon jest czynny przez siedem dni w tygodniu od 8.00 do 22.00.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości