Przybywa zorganizowanych miejsc tymczasowego kwaterowania

Każdego dnia rośnie liczba uchodźców z Ukrainy, którzy znajdują schronienie w naszym powiecie.

Według danych przekazanych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, do poniedziałku, 14 marca już ponad 500 osób skorzystało z zorganizowanych miejsc tymczasowego zakwaterowania. Aktualnie w 21 obiektach przebywa 441 osób (część zostało wykwaterowanych).

- Dziękuję gminom, jednostkom, przedsiębiorcom i wolontariuszom, którzy wkładają wiele wysiłku, by zapewnić obywatelom Ukrainy dobre warunki. Mamy też informacje, że w rodzinach schronienie znalazło niemal 800 osób. Z serca dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przyjęli pod swój dach gości z Ukrainy. Dzięki temu w naszym powiecie pomoc trafia już do niemal 1300 potrzebujących - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Kolejne zorganizowane miejsca dla uchodźców zostaną uruchomione jeszcze w tym tygodniu.

• "Market pomocy" zawiesił działalność

Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

• Test sprawności syren alarmowych

W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.