Gdzie po informacje w sprawie zatrudniania uchodźców?

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie uruchomił infolinię w zakresie zgłaszania ofert pracy przez pracodawców oraz informacji o zatrudnianiu uchodźców.

Grafika z niebiesko-żółtą flagą Ukrainy oraz informacjami o infolinii urzędu pracy

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie działa Referat ds. obsługi Cudzoziemców i Eures. Można skontaktować się z jego pracownikami w godzinach pracy urzędu, pod numerem telefonu 32 210 27 34.

Ruszyła także specjalna infolinia w zakresie pośrednictwa pracy, zgłaszania ofert pracy przez pracodawców, ofert pracy oraz informacji na temat zatrudniania uchodźców. Infolinia (w języku polskim) działa pod numerem telefonu (+48) 723 991 209 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -17.00

Dodatkowe informacje:

• Zielona Linia - infolinia z centralną bazą ofert pracy, tel.: 19524
  • Aplikacja z ofertami pracy ePraca (android oraz iOS)

• "Market pomocy" zawiesił działalność

Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

• Test sprawności syren alarmowych

W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.