Informacja dla Obywateli Ukrainy dotycząca zmiany zasad przejazdów autobusowych

Firma Kłosok Sp. z o.o. Sp. k. Informuje że z dniem 31 maja br. zaprzestaje udzielania nieodpłatnych przejazdów autobusowych na liniach powiatowych i gminnych na terenie miasta i powiatu pszczyńskiego dla obywateli Ukrainy.

Autobus przy stanowisku odjazdowym, na ławkach siedzą ludzie. Pod zdjęciem napis Darmowe przejazdy komunikacją powiatową dla uchodźców

Informacja z 5 marca 2021 r.

Komunikacja powiatowa - bezpłatne przejazdy dla uchodźców z Ukrainy

W związku z działaniami wojennymi na terytorium Ukrainy, od poniedziałku 7 marca wprowadzone zostaną nieodpłatne przejazdy środkami komunikacji powiatowej organizowanej przez Powiat Pszczyński dla uchodźców z Ukrainy.

Do nieodpłatnych przejazdów autobusami linii powiatowych U1 (Pszczyna - Pawłowice - Pszczyna), U2 (Pszczyna - Żory - Pszczyna) oraz U4 (Pszczyna - Goczałkowice - Pszczyna) uprawnieni są uchodźcy wojenni obywatelstwa ukraińskiego, którzy przekroczyli granicę Rzeczypospolitej Polskiej po 23 lutego 2022 r. - na podstawie paszportu lub innego dokumentu urzędowego z udokumentowaną datą przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

- To gest przewoźników, z którymi zawarliśmy umowy na obsługę linii - firm Kłosok Sp. z o.o. Sp. k. oraz Przewóz Osób Zbigniew Czech, za co serdecznie dziękujemy - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Darmowe przejazdy obowiązują do odwołania. Sytuacja w zakresie potrzeb związanych z transportem publicznym dla uchodźców będzie monitorowana. Podobne rozwiązanie będzie obowiązywać w ramach linii Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej oraz linii Pszczyna - Kobiór.

• "Market pomocy" zawiesił działalność

Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

• Test sprawności syren alarmowych

W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.