Test sprawności syren alarmowych

W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach informuje, że na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów w terminie 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych. Włączenie tego dnia syren to jednocześnie upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W wymienionym powyżej czasie emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.

W przypadku pojawienia się realnego zagrożenia na terenie województwa w dniu planowanego treningu - trening zostanie odwołany.

Ze względu na przebywających na terenie powiatu pszczyńskiego obywateli Ukrainy, dla których dźwięk syren może wywołać traumatyczne wspomnienia, o teście sprawności syren alarmowych zostali poinformowani koordynatorzy miejsc zbiorowego zakwaterowania obywateli Ukrainy. Zwracamy się z apelem, by przekazać informację o tym, że w godzinie „W” zawyją syreny uchodźcom, którzy schronili się w domach mieszkańców.

---------------------------------------

Перевірка ефективності сирени сигналізації

Наступного понеділка, 1 серпня о год О 17.00 буде проведено воєводське навчання ефективності сигнальних сирен, які використовуються в системі оповіщення та оповіщення.

Сілезьке воєводське управління в Катовіце повідомляє, що згідно з постановою Ради Міністрів 1 серпня о. О 17.00 буде проведено воєводське навчання ефективності сирен тривоги. Увімкнення сирен у цей день є також вшануванням річниці Варшавського повстання.

Протягом вищезазначеного часу будильник лунатиме безперервно протягом трьох хвилин, вказуючи на те, що будильник скасовано.
Якщо в день запланованих навчань виникне реальна загроза на території області - навчання буде скасовано.

У зв’язку з перебуванням на території Пщинського повіту громадян України, у яких звук сирени може викликати травматичні спогади, координаторів місць колективного розміщення громадян України було повідомлено про перевірку працездатності сирен оповіщення. Звертаємося з проханням повідомити, що в годину «W» будуть завивати сирени біженцям, які сховалися в будинках мешканців.

• 22 listopada - test sprawności syren alarmowych

We wtorek 22 listopada pomiędzy godziną 9.00 a 13.00 na terenie powiatu pszczyńskiego zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

• "Market pomocy" zawiesił działalność

Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.