Szkolenie dla pracodawców nt. „Legalnego zatrudniania obywateli Ukrainy”.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach zaprasza pracodawców z województwa śląskiego do udziału w szkoleniu nt. „Legalnego zatrudniania obywateli Ukrainy”.

Szkolenie odbędzie się 15 lipca 2022 r. o godzinie 9.00. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.

Będzie obejmowało tematykę zatrudniania obywateli Ukrainy w świetle znowelizowanych przepisów.

Liczba miejsc ograniczona, o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia na maila: szkolenia@katowice.pip.gov.pl

(źródło: OIP w Katowicach)

• 22 listopada - test sprawności syren alarmowych

We wtorek 22 listopada pomiędzy godziną 9.00 a 13.00 na terenie powiatu pszczyńskiego zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

• "Market pomocy" zawiesił działalność

Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

• Test sprawności syren alarmowych

W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.