Webinarium, o tym jak organizować zbiórki żywności

Federacja Polskich Banków zaprasza organizacje pozarządowe i grupy nieformalne na webinarium na temat organizowania pomocy żywnościowej dla uchodźców z Ukrainy.

Słoiki z przetworami ustawione na regale.

Podczas webinarium, które odbędzie się w czwartek 7 kwietnia o godz. 15.00 przedstawione zostaną informacje: jak organizować zbiórki żywności, skąd brać żywność dla uchodźców oraz jak pomagać zgodnie z prawem i dbać o bezpieczeństwo żywności.

Pomoc dla uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy staje się coraz większym wyzwaniem. Warto wziąć udział w webinarze, bowiem poprowadzą go doświadczone osoby, które zajmują się organizowaniem pomocy żywnościowej od lat i które wiedzą, jak robić to efektywnie i bezpiecznie. Na webinarium można zapisać się poprzez platformę Teams otwiera się w nowym oknie.

Webinarium odbędzie się w ramach projektu "Pola Aktywności" realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

(źródło: Federacja Polskich Banków Żywności)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • "Market pomocy" zawiesił działalność

    Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

  • Test sprawności syren alarmowych

    W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.