Darmowa pomoc prawna dla obywateli Ukrainy

Ofiary działań wojennych uciekające z Ukrainy, mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnych i porad obywatelskich w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu pszczyńskiego. Uruchomiony został także specjalistyczny dyżur telefoniczny z zakresu pomocy prawnej cudzoziemcom.

Grafika z niebiesko-żółtą flagą Ukrainy oraz napis Darmowa pomoc prawna dla Obywateli Ukrainy

Dyżury punktów nieodpłatnej pomocy w zakresie praw cudzoziemców odbywają się w Pszczynie i w Pawłowicach. Prawnicy udzielają porad w wybranych językach. Aby umówić się na wizytę w punkcie pomocy prawnej, należy zadzwonić pod numer tel. +48 32 449 23 78 lub wysłać maila na adres: pomocprawna@powiat.pszczyna.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” utworzyło bezpłatne specjalistyczne dyżury z zakresu pomocy prawnej cudzoziemcom rosyjskojęzycznym i ukraińskojęzycznym. Prawnik władający biegle językiem ukraińskim i rosyjskim udziela porad telefonicznie w każdy czwartek w godzinach od 16:00 do 20:00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na wizyty telefonicznie. Zapisy pod numerem telefonu: +48 32 259 37 36.

• "Market pomocy" zawiesił działalność

Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

• Test sprawności syren alarmowych

W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.