Numer PESEL oraz profil zaufany - usługa dla obywateli Ukrainy / Номер PESEL та довірений профіль - сервіс для громадян України

Uzyskaj numer PESEL i profil zaufany - usługa dla obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym.

Flaga Ukrainy oraz napis Pesel i profil zaufany

Jesteś obywatelem/obywatelką Ukrainy i przybyłeś(-aś) do Polski bezpośrednio z Ukrainy w związku z działaniami wojennymi w twoim kraju? Możesz uzyskać numer PESEL, który umożliwi ci np. skorzystanie z opieki zdrowotnej, pomocy społecznej czy założenie firmy w Polsce. Jednocześnie możesz uzyskać profil zaufany, który umożliwia załatwianie wielu spraw urzędowych przez Internet.

Informacje, jak to zrobić, dostępne są na rządowej stronie internetowej otwiera się w nowym oknie
---------------------------------------------------------------------------------------------

Отримайте номер PESEL та довірений профіль - послуга для громадян України у зв'язку зі збройним конфліктом

Ви громадянин/громадянка України і прибули до Польщі безпосередньо з України у зв’язку з бойовими діями у Вашій країні? Ви можете отримати номер PESEL, який дозволить Вам, наприклад, скористатися послугами з охорони здоров’я, соціальної допомоги або створити компанію в Польщі. У той же час Ви можете отримати довірений профіль, який дозволяє вирішувати багато офіційних справ через Інтернет.

Інформація про те, як це зробити, доступна на сайті уряду otwiera się w nowym oknie

(źródło: gov.pl)

Ulotka dla obywateli Ukrainy z informacjami, jak uzyskac PESEL