Kolejne dary jadą do Ukrainy

Kolejne transporty z darami rzeczowymi z powiatu pszczyńskiego są w drodze na objęte wojną tereny Ukrainy. Wysłano żywność, opatrunki, leki, środki higieniczne, koce i śpiwory.

Pracownicy ładują dary rzeczowe na naczepę tira

Jak informuje Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, koordynator powiatowego punktu pomocy humanitarnej, w ciągu ostatnich kilkunastu dni przekazano ok. 180 palet darów, z czego 144 za pośrednictwem RARS-u w transportach humanitarnych, a pozostałą ilość do ukraińskich miast dzięki organizowanym na różny sposób transportom.

Z "magazynu pomocy" codziennie przekazywane są potrzebne produkty i ubrania. - Budynek przy ul. Bielskiej 32 w Pszczynie zamienił się dzięki wolontariuszom w miejsce stałej pomocy dla przebywających na naszym terenie obywateli Ukrainy, którzy nie mając jeszcze świadczeń ze strony państwa, potrzebują wsparcia. Pomogliśmy w ten sposób ponad 1000 osobom, głównie matkom z dziećmi i osobom starszym - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska i podkreśla, że dzięki hojności mieszkańców powiatu pszczyńskiego, wsparciu przedsiębiorców, instytucji, organizacji, przyjaciół z Anhalt-Bitterfeld do Ukrainy i potrzebujących przebywających na naszym terenie trafiły już setki ton najpotrzebniejszych rzeczy.

• "Market pomocy" zawiesił działalność

Z końcem lipca została zawieszona działalność „marketu pomocy” przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Punkt przyjmowania i wydawania pomocy rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy prowadzony był od początku marca przez Powiat Pszczyński dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

• Test sprawności syren alarmowych

W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.