Aktualności

 • Ogólne

  Dzień otwarty w ZSZiO

  ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W WOLI serdecznie zaprasza 6 lipca w godzinach 14.00 - 17:00 w budynku przy ul. Poprzecznej 1a na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY DLA DOROSŁYCH.

 • Ogólne

  Nabór na stanowisko kierownika biura

  Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska” ul. K. Szymanowskiego 12, 43-200 Pszczyna ogłasza nabór na stanowisko kierownika biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji w zakładce „Praca w LGD” na stronie www.lgdziemiapszczynska.pl

 • Ogólne

  Lato z Orlikiem 2009?

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza młodzież szkolną z terenu powiatu pszczyńskiego do udziału w zawodach sportowych. Imprezy odbędą się według harmonogramu podanego w tabeli.

 • Ogólne

  Stypendia Starosty Pszczyńskiego

  W dniu 30 czerwca 2009 r. upływa termin składania wniosków o przyznanie Stypendiów Starosty Pszczyńskiego dla uczniów i absolwentów wszystkich szkół dla dzieci i młodzieży, zamieszkujących na terenie powiatu pszczyńskiego, którzy legitymują się wysokimi osiągnięciami edukacyjnymi uzyskanymi w minionym roku szkolnym.

 • Ogólne

  Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2008/2009

  Dziś w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcącego w Pszczynie odbyła się uroczystość pożegnania minionego roku szkolnego. Dla wielu uczniów w naszym regionie jak i całym województwie ten szczególny dzień oznacza rozpoczęcie wakacji.

 • Ogólne

  Zaproszenie

  Starostwo w Kamieniu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do przetargów na sprzedaż i dzierżawę nieruchomości powiatu i skarbu państwa nad morzem oraz wokół Zalewu Kamieńskiego i Szczecińskiego.

 • Ogólne

  W piątek krócej

  W dniu 19 czerwca 2009 roku Terenowy Punkt Paszportowy w Pszczynie będzie czynny w godzinach od 8:00 do 14:00 (zwykle jest otwarte do godz. 15:00).

 • Ogólne

  Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997r. (tekst jednolity Dz. U. nr 261 z 2004r. poz.2603 z późn. zmianami) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu.

 • Ogólne

  Podziękowania dla rodzin zastępczych

  17 czerwca podczas sesji Rady Powiatu wręczono rodzinom zastępczym naszego powiatu podziękowania za poświecenie i trud włożony w sprawowanie rodzinnej opieki nad dziećmi potrzebującymi pomocy odpowiedzialnych i dobrych dorosłych.

 • Ogólne

  KOMUNIKAT W SPRAWIE WYDAWANIA PASZPORTÓW Z DWOMA CECHAMI BIOMETRYCZNYMI

  Od 29 czerwca 2009 r. wydawane w Polsce paszporty zawierać będą drugą cechę biometryczną tj. obok obrazu twarzy, zapis odcisków palców. Polska rozpoczęła wydawanie paszportów biometrycznych, do tej pory z jedną cechą, 28 sierpnia 2006 r. Obowiązek taki nałożyło na kraje członkowskie Unii Europejskiej Rozporządzenie Rady (WE) nr 2252/2004 z dnia 13 grudnia 2004 r. w sprawie norm dotyczących zabezpieczeń i danych biometrycznych w paszportach i dokumentach podróży wydawanych przez Państwa Członkowskie.

 • Ogólne

  Ogólnopolska Kampania Społeczna pod hasłem "Wróć bez HIV"

  W Polsce główną drogę zakażeń stanowią obecnie ryzykowne zachowania seksualne. Najczęściej zakażają się osoby młode, w wieku od 18 do 39 lat. Właśnie dlatego ta kampania kierowana jest przede wszystkim do nich, do osób młodych. Grupę tę charakteryzuje duża aktywność seksualna i gotowość do poszukiwania lub zmiany partnera.

 • Ogólne

  Dar krwi - dar życia

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Pszczynie oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie zapraszają na plenerowe akcje honorowego krwiodawstwa. W sobotę 20 czerwca br. przy sklepie INTERMARCHE ustawiony będzie ambulans do poboru krwi. Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy w godz. od 10.00 do 14.00. W niedzielę 21 czerwca br. na pszczyńskim rynku ustawiony będzie ambulans do poboru krwi. Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy w godz. od 11.00 do 17.00.

 • Ogólne

  Wystawa w hali POSiR

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do oglądania wystawy "Górnoślązacy w polskiej i niemieckiej piłkarskiej reprezentacji narodowej - wczoraj i dziś. Sport i polityka na Górnym Śląsku w XX wieku". Ekspozycję można oglądać codziennie w godzinach otwarcia hali POSiR (Pszczyna, ul. Zamenhofa 5a) do 5 lipca.