Aktualności

 • Ogólne

  Początek adaptacji

  Biblioteka Pedagogiczna już działa w nowych pomieszczeniach przy ul. Bednorza, tymczasem powiat rozpoczął 1. etap remontu i adaptacji opuszczonych pomieszczeń przy ul. Zamenhofa na potrzeby Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Na ten cel przeznaczono ponad 37.000 zł. Część prac w ramach działań własnych wykona szkoła. W opuszczonych pomieszczeniach powstaną m.in. gabinety specjalistyczne, z których będą korzystały obie placówki, i biblioteka.

 • Ogólne

  Będzie projekt?

  Rada Powiatu na sesji 16.12.2009 r. postanowiła m.in. przyjąć na siebie zadanie opracowania projektu przebudowy skrzyżowania DK-1 w Piasku z ulicami Kosów i Studzienicką. Wcześniej nastąpi jednak podpisanie trójporozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad gminy Pszczyna, które partycypowały w realizacji projektu (Generalna Dyrekcja 50%, zaś gmina i powiat po 25%). Należy dodać, że koncepcję budowy opracował i uzgodnił z GDDKiA pan M. Łaba z Piasku, zaś 8 firm tego rejonu zadeklarowało finansowe wsparcie projektu.

 • Ogólne

  Na 25 lat...

  ...powiat wydzierżawi nieruchomość przy ulicy Antesa Hospicjum św. Ojca Pio. Użytkowana od 02.01.2008 r. nieruchomość na podstawie umowy użyczenia została przez stowarzyszenie gruntownie wyremontowana, a 210 m2 powierzchni magazynowej służy hospicjum do prowadzenia działalności charytatywno-opiekuńczej nad osobami przewlekle chorymi.

 • Ogólne

  Radni poparli wariant VI

  Wariant VI przebiegu obwodnicy S-1 przez powiat pszczyński jednogłośnie poparli radni powiatowi na grudniowej sesji. To już drugie stanowcze wsparcie działań gminy Miedźna w tej sprawie.

 • Ogólne

  Zupa Wigilijna 2009

  Jak co roku w okresie przedświątecznym na pszczyńskim rynku Starostwo Pszczyńskie i Urząd Miasta prowadzi akcję „Zupa Wigilijna”. W tym roku w dniu 23. grudnia będzie rozlewana Zupa Wigilijna przygotowywana przez Ochotniczą Straż Pożarniczą w Pszczynie. Strażacy na ten dzień ugotują 600 litrów zupy pieczarkowej. Posiłki wydawane będą w godzinach od 10.00 do 14.00. Zapraszamy wszystkich na pyszną Wigilijna Zupę.

 • Ogólne

  Dzień Przedsiębiorczości w ZSZiO w Woli

  W dniu 11.12.2009 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli odbył się Dzień Przedsiębiorczości, który w całości był poświęcony sprawozdaniu z realizacji II edycji projektu „Moja firma w mojej gminie” stworzonego przez fundację Viribus Unitis. Celem projektu jest zdobycie przez uczniów wiedzy potrzebnej w przyszłości do założenia własnej firmy.

 • Ogólne

  Narada w sprawie ul. Hodowców

  15 grudnia w Starostwie odbyło się spotkanie wykonawcy przebudowy ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej firmy „Rolbud” K. Pastora, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg P. Jacka z Radą Sołecką i sołtys J. Gołek.

 • Ogólne

  Obchody 100-lecia śmierci Jana Kupca

  Starosta Pszczyński, Burmistrz Pszczyny, Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej oraz Rada Sołecka w Łące, zapraszają 12 grudnia br. na spotkanie dla uczczenia 100-lecia śmierci Jana Kupca. Rozpocznie się ono o godz. 13.00 mszą św. w kościele w Łące. „JAN KUPIEC Z ŁĄKI – poeta ludowy i działacz na rzecz rozbudzenia narodowego Górnoślązaków”

 • Ogólne

  "Halabardnik" w Starostwie

  W dniu dzisiejszym, odnowiony i zakonserwowany "halabardnik", dar Samorządu Gminy Pszczyna z okazji 10-lecia istnienia Powiatu Pszczyńskiego znalazł swoje miejsce w Starostwie. Latem najprawdopodobniej będzie stał w ogrodzie.

 • Ogólne

  Zaproszenie na szkolenie

  Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku, Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu oraz Starosta Pszczyński zapraszają na szkolenie „Integrowana uprawa rzepaku”, które odbędzie się w dniu 10 grudnia (czwartek) w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, ul. 3-go Maja, sala nr 45.

 • Ogólne

  Z prac Rady Powiatu Pszczyńskiego

  Obwieszczenie Przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego o XXXVIII sesji Rady w dniu 16 grudnia br. Pełny tekst obwieszczenia

 • Ogólne

  "12 ofert"

  Wpłynęło na przetarg na modernizację ciągu dróg powiatowych od centrum Miedźnej do Gilowic. Najtańszą i jedyną ofertę poniżej wartości kosztorysowej (5. 540 tyś zł) złożyła firma z Rudy Śląskiej. O ostatecznych wynikach przetargu poinformujemy.

 • Ogólne

  Święto Górników - Barbórka

  Z okazji Waszego Święta Barbórki, składamy wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom najserdeczniejsze życzenia. Życzymy satysfakcji z górniczego trudu oraz sukcesów w realizacji planów i zamierzeń. Pragniemy wyrazić ogromny szacunek i uznanie dla Waszej ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Wielu sukcesów i satysfakcji zawodowej, oraz wszelkiej pomyślności i zadowolenia w życiu osobistym. Starosta Pszczyński Przewodniczący Rady Powiatu Józef Tetla Eugeniusz Pająk

 • Ogólne

  I Edycja Powiatowego Konkursu "Electro - Game"

  Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli ma zaszczyt zaprosić wszystkich Gimnazjalistów oraz ich Opiekunów do udziału w I Edycji Powiatowego Konkursu „Electro – Game”.