Aktualności

 • Ogólne

  Most w Jankowicach do przebudowy

  Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych SBL-Żelbet Sp. z o.o. z Mikołowa na przebudowę 5 mostów na DW 931, w tym mostu na Dokawie w Jankowicach. Przetargi na wyłonienie wykonawcy trwały od maja 2009 r. Koszt całej inwestycji wyniesie 6.175.418.68 zł, zaś czas realizacji ok. roku.

 • Ogólne

  Umowa podpisana

  W dniu 19 stycznia 2010 r. Powiatowy Zarząd Dróg podpisał umowę z firmą „Infrapol” z Rudy Śląskiej na wykonanie modernizacji ulic Wiejskiej, Bieruńskiej i Górnośląskiej w gminie Miedźna. Koszt inwestycji 5.540.761.75 zł, w tym ok. 3.5 mln zł dotacji unijnej. Całość zadania zostanie zrealizowana do 29.10.2010 r.

 • Ogólne

  65 rocznica "Marszu Śmierci"

  W dniu wczorajszym odbyły się obchody 65 –tej rocznicy ewakuacji więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau tzw. „Marszu Śmierci” Z tej okazji na mogiłach pomordowanych w czasie wyżej wymienionego Marszu złożono kwiaty oraz zapalono znicze. W obchodach uczestniczyli kombatanci – byli więźniowie obozów koncentracyjnych, władze samorządowe gmin i powiatu oraz młodzież szkolna.

 • Ogólne

  Dzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pszczynie

  W dniu 7 stycznia br. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pszczynie odbył się Dzień Przedsiębiorczości, będący podsumowaniem projektu „Moja firma w mojej gminie”. W tym dniu szkoła gościła Panią Naczelnik Wydziału Oświaty Krystynę Świerkot-Żmij, Pana Starostę Józefa Tetla, Panią Zofię Walasek reprezentująca fundację Viribus Unitis oraz gościa specjalnego Panią Katarzynę Łodzińską wiceprezes firmy Zamel.

 • Ogólne

  Obchody 65-tej rocznicy "Marszu Śmierci"

  Starosta Pszczyński, Burmistrz Pszczyny oraz Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Pszczynie serdecznie zapraszają do udziału w obchodach 65. rocznicy Marszu Śmierci, które odbędą się we wtorek 19 stycznia br.

 • Ogólne

  Wręczono Żubra Pszczyńskiego i listy gratulacyjne

  W dniu 13 stycznia 2010r. podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego została wręczona kolejna statuetka Żubra Pszczyńskiego dla Pani Zofii Beberok, Dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Pszczynie za osiągnięcia oraz działalność w dziedzinie kultury i sztuki.

 • Ogólne

  Rada Powiatu uchwaliła

  Rada Powiatu na sesji w dniu 13 stycznia 2010r. przyjęła 11 uchwał, z których najistotniejsza jest uchwała budżetowa.

 • Ogólne

  Wykaz głównych zadań do realizacji przez Powiat w 2010 roku

  Drogi: - przebudowa ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej (od ul. Cieszyńskiej do ul. Leśnej) wraz z budową chodnika; po przetargu, koszt 4,5 mln zł; z udziałem środków unijnych - przebudowa ulic Wiejskiej, Bieruńskiej, Górnośląskiej w Miedźnej i Gilowicach; po przetargu, koszt ok. 5,54 mln zł, z udziałem środków unijnych

 • Ogólne

  Ogłoszenie o konkursie na kandydatów na stanowiska dyrektorów szkół i placówki

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektorów następujących szkół: Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, ul. Szymanowskiego 12, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli, ul. Poprzeczna 1a oraz placówki: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, ul. 3 Maja 7.

 • Ogólne

  Konkurs o Słowackim

  12 prac wpłynęło do Starostwa na konkurs o Juliuszu Słowackim

 • Ogólne

  Akcja krwiodawstwa dla WOŚP

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Urząd Miejski w Pszczynie zapraszają na akcję krwiodawstwa na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Niedziela 10 stycznia 2010 r. na pszczyńskim rynku ustawiony będzie ambulans do poboru krwi. Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy w godz. od 9.00 do 14.00.

 • Ogólne

  XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami! Poniżej prezentujemy Wam pełny program pszczyńskiej imprezy, która odbędzie się na Rynku 10 stycznia 2010 roku, a także imprez towarzyszących. Zapraszamy!

 • Ogólne

  Informacje nt. funkcjonowania Punktu Konsultacyjnego

  Centrum Przedsiębiorczości SA w Woli przypomina przedsiębiorcom oraz osobom zamierzającym rozpocząć działalność gospodarczą o możliwości korzystania z usług Punktu Konsultacyjnego prowadzonego przez CPSA zlokalizowanego w Woli, przy ul. Przemysłowej 6. Konsultanci PK udzielają bezpłatnych informacji, m. in. w zakresie: rozpoczynania oraz prowadzenia działalności gospodarczej, dostępności funduszy europejskich i wysokości wsparcia, możliwości korzystania z dofinansowanych szkoleń.