Aktualności

 • Ogólne

  Co może być najważniejsze w 2010 r.

  1. Realizacja zadań na drogach powiatowych, których łączny koszt wyniesie ok. 30 mln zł (z bardzo dużym udziałem środków gminnych, unijnych i rządowych). 2. Dalsze działania perspektywiczne stabilizujące funkcjonowanie szpitala.

 • Ogólne

  Ogłoszenie

  INFORMUJEMY SZANOWNYCH INTERESANTÓW KASA, REJESTRACJA POJAZDÓW, BIURO PASZPORTOWE STAROSTWA POWIATOWEGO W PSZCZYNIE W DNIACH: 24. 12. 2009r. będą czynne do godziny 10.00 31. 12. 2009r. będą czynne do godziny 12.00

 • Ogólne

  Życzenia świąteczne

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przekazać wszystkim mieszkańcom Powiatu Pszczyńskiego najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pogody ducha, aby był to czas spokoju, radości i ciepła, spędzony w rodzinnym gronie, a w Nowym 2010 Roku pomyślności i wiary w osiągnięcie wymarzonych celów. Starosta Pszczyński Przewodniczący Rady Powiatu Józef Tetla Eugeniusz Pająk

 • Ogólne

  Ugoda w styczniu

  28.01.2010 r. o godz. 13:00 w Warszawie ma nastąpić podpisanie ugody pomiędzy Parafią Ewangelicko-Augsburską w Pszczynie a Powiatem Pszczyńskim. Takie zawiadomienie przesyła Komisja Regulacyjna w sprawie przywrócenia własności nieruchomości położonej w Pszczynie-Starej Wsi. Dobiega więc końca 14-letni okres postępowania regulacyjnego.

 • Ogólne

  Żywa szopka w Zagrodzie !!!

  W Pokazowej Zagrodzie Żubrów 19 grudnia zostanie otwarta „ żywa szopka” której atrakcją będą żywe zwierzęta. W pokrytej choiną szopie staną figury św. Rodziny, trzech Króli, pasterza oraz aniołów. Każdy zwiedzający będzie mógł podejść blisko do żłobka i oddać cześć Nowonarodzonemu Dzieciątku. Będzie także można posłuchać kolęd i pastorałek.

 • Ogólne

  Na sesji grudniowej

  Zmniejszono dochody powiatu m.in. o 130.000 zł za zajęcie pasa drogowego, 150.000 zł z mniejszych odsetek oraz o ponad 1 mln 135 tys. zł ze zmniejszonych wpływów z podatków. Natomiast zwiększono dochody m.in. o 205.500 zł (wieczyste użytkowanie nieruchomości Skarbu Państwa), 397.517 zł (wpływy z tytułu opłaty komunikacyjnej), 699.951 zł (podatek od osób prawnych z JSW).

 • Ogólne

  Za kilka miesięcy

  Zakończony zostanie remont i adaptacja pozostałej części piwnic w Starostwie pszczyńskim. Za ok. 108.000 zł firma „Granex” z Czechowic. (najtańszy oferent w przetargu, na który złożono 24 oferty !). Zaś w najbliższym dniach uruchomiony zostanie agregat prądotwórczy, który zabezpieczy najważniejsze wydziały Starostwa w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej.

 • Ogólne

  Jasełka w Starostwie

  Dnia 18 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się przedstawienie Jasełkowe, wystawione przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie.

 • Przedsiębiorczość

  Posiedzenie Kapituły

  18 grudnia odbyło się ostatnie w br. posiedzenie Kapituły przyznającej laury przedsiębiorczości w powiecie pszczyńskim. Dokonano zmian w regulaminie wewnętrznym Kapituły oraz zaproponowano zmiany w Regulaminie (głównym) Starosty. Podsumowano także pierwszą, tegoroczną edycję tego konkursu.

 • Ogólne

  Jest nowa publikacja!

  Druga w tym roku wydana przez Powiat Pszczyński . Właściwie niespodzianka. Autorstwa Ewy Marii Ryguły z Kobióra, nauczycielki i doktorantki Liceum im. B. Chrobrego w Pszczynie pt. „Pieczęcie gminne miejscowości powiatu pszczyńskiego od początku XVIII w. do 1939 r.”.

 • Ogólne

  Początek adaptacji

  Biblioteka Pedagogiczna już działa w nowych pomieszczeniach przy ul. Bednorza, tymczasem powiat rozpoczął 1. etap remontu i adaptacji opuszczonych pomieszczeń przy ul. Zamenhofa na potrzeby Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Na ten cel przeznaczono ponad 37.000 zł. Część prac w ramach działań własnych wykona szkoła. W opuszczonych pomieszczeniach powstaną m.in. gabinety specjalistyczne, z których będą korzystały obie placówki, i biblioteka.

 • Ogólne

  Będzie projekt?

  Rada Powiatu na sesji 16.12.2009 r. postanowiła m.in. przyjąć na siebie zadanie opracowania projektu przebudowy skrzyżowania DK-1 w Piasku z ulicami Kosów i Studzienicką. Wcześniej nastąpi jednak podpisanie trójporozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad gminy Pszczyna, które partycypowały w realizacji projektu (Generalna Dyrekcja 50%, zaś gmina i powiat po 25%). Należy dodać, że koncepcję budowy opracował i uzgodnił z GDDKiA pan M. Łaba z Piasku, zaś 8 firm tego rejonu zadeklarowało finansowe wsparcie projektu.

 • Ogólne

  Na 25 lat...

  ...powiat wydzierżawi nieruchomość przy ulicy Antesa Hospicjum św. Ojca Pio. Użytkowana od 02.01.2008 r. nieruchomość na podstawie umowy użyczenia została przez stowarzyszenie gruntownie wyremontowana, a 210 m2 powierzchni magazynowej służy hospicjum do prowadzenia działalności charytatywno-opiekuńczej nad osobami przewlekle chorymi.

 • Ogólne

  Radni poparli wariant VI

  Wariant VI przebiegu obwodnicy S-1 przez powiat pszczyński jednogłośnie poparli radni powiatowi na grudniowej sesji. To już drugie stanowcze wsparcie działań gminy Miedźna w tej sprawie.

 • Ogólne

  Zupa Wigilijna 2009

  Jak co roku w okresie przedświątecznym na pszczyńskim rynku Starostwo Pszczyńskie i Urząd Miasta prowadzi akcję „Zupa Wigilijna”. W tym roku w dniu 23. grudnia będzie rozlewana Zupa Wigilijna przygotowywana przez Ochotniczą Straż Pożarniczą w Pszczynie. Strażacy na ten dzień ugotują 600 litrów zupy pieczarkowej. Posiłki wydawane będą w godzinach od 10.00 do 14.00. Zapraszamy wszystkich na pyszną Wigilijna Zupę.