Aktualności

 • Ogólne

  Starcie uczniów ZSZiO z Woli z praktykantami z Niemiec

  21 kwietnia 2010 roku był dla Woli dniem historycznym. W tym dniu odbył się pierwszy w historii międzynarodowy mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli i niemieckimi gośćmi – praktykantami z Lipska.

 • Ogólne

  Nie będzie środków unijnych

  20 kwietnia br. Zarząd Województwa Śląskiego przyznał dotacje unijne dla wnioskujących o środki unijne w ramach działania 9.1 Infrastruktura lecznictwa zamknietego.

 • Ogólne

  Akcyza - pojazdy

  Z dniem 10 maja 2010 roku do rejestracji pojazdu klasyfikowanego do kodu CN8703 (samochody osobowe, osobowo-ciężarowe oraz niektóre ciężarowe, specjalne i inne) należy zgodnie z Art.72 ust. 1 pkt 6a ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.- Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. Dz 2005r. Nr 108, poz.908 z późn. zm.) należy przedstawić dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju albo dokument potwierdzający brak obowiązku zapłaty akcyzy na terytorium kraju albo zaświadczenie stwierdzające zwolnienie od akcyzy, jeżeli samochód osobowy (wg interpretacji Ministerstwa Finansów) został sprowadzony z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej i jest rejestrowany po raz pierwszy.

 • Ogólne

  Pszczyńska Majówka

  W pierwszy majowy weekend zapraszamy wszystkich na rynek, gdzie w ramach „Pszczyńskiej Majówki” odbędą się koncerty, pokazy i happening historyczny. W sobotę 1 Maja o 16.30 największe przeboje zaśpiewa Bogusław Mec. Usłyszymy m.in. „Jej portert”, „W drodze do Fontainebleau”, a występ znanego szczególnie starszej publiczności laureata KFPP w Opolu otworzy cykl koncertów pod wspólnym tytułem „Projekt Warka”.

 • Ogólne

  Weekend majowy w Zagrodzie Żubrów

  Pokazowa Zagroda Żubrów informuje iż, w dniach od 1 do 3 maja 2010r. będzie czynna w godzinach od 9.00 do 20.00. W razie niepogody Zagroda będzie czynna krócej do godziny 19.00. Stałe pory karmienia żubrów: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00. Serdecznie zapraszamy!!!

 • Ogólne

  Informator dla gimnazjalistów

  Informator dla gimnazjalistów oraz kandydatów do szkół dla dorosłych na rok szkolny 2010/2011. Proponowane kierunki i profile kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Pszczyński.

 • Ogólne

  Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  Starosta Pszczyński oraz Burmistrz Pszczyny serdecznie zapraszają do udziału w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, Które odbędą się 3 maja 2010 r. w Pszczynie. Obchody rozpocznie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wszystkich Św. w Pszczynie.

 • Ogólne

  Ogłoszenie konkursu działania Małe projekty

  Zarząd Województwa Śląskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Małe Projekty” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

 • Ogólne

  Polska w Unii Europejskiej

  W dniu 23.04.2010 r. o godz. 10:00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli maturzyści Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pszczynie. Spotkanie to było próbą odpowiedzi na pytania: Co zmieniło się w moim mieście i powiecie po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej? Jak wykorzystano fundusze unijne na rozbudowę miasta i powiatu?

 • Ogólne

  Uwaga!

  W dniu jutrzejrzym tj. 27.04.2010 r. Wydział Komunikacji w zakresie rejestracji pojazdów pracuje od 7 30 - 14 00.

 • Ogólne

  Uczniowie z Lipska w ZSZiO w Woli

  Dzięki licznym międzynarodowym kontaktom, nawiązanym przez ZSZiO w Woli w ostatnich latach, realizowany jest kolejny projekt w ramach programu „Europa Fördert Sachsen” we współpracy z firmą Vitalis GmbH z Lipska i Stowarzyszeniem Wspierającym Kształcenie Zawodowe z Lipska – „Berufsbildungsverein Leipzig”.

 • Ogólne

  Szukamy pereł!

  Lokalna Grupa Działania "Ziema Pszczyńska" zachęca do wzięcia udziału w projekcie kulturalnym, którego celem jest wyłonienie Pereł Ziemi Pszczyńskiej.

 • Ogólne

  Warsztatowe szkolenia z "Małych Projektów"

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” serdecznie zaprasza na drugie spotkanie informacyjne z zakresu „Małych projektów”, mające tym razem charakter warsztatowy.

 • Ogólne

  Nabór na stanowisko pracy - specjalista ds. inwestycji i remontów

  Starosta Pszczyński ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - specjalista ds. inwestycji i remontów w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych. Więcej informacji na stronie: http://www.bip.powiat.pszczyna.pl/?t=3087&menu=&mod=site&id=3087&rok=&miesiac=&id=4440&t=4440