Aktualności

 • Ogólne

  Dzień Przedsiębiorczości w ZSZiO w Woli

  W dniu 11.12.2009 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli odbył się Dzień Przedsiębiorczości, który w całości był poświęcony sprawozdaniu z realizacji II edycji projektu „Moja firma w mojej gminie” stworzonego przez fundację Viribus Unitis. Celem projektu jest zdobycie przez uczniów wiedzy potrzebnej w przyszłości do założenia własnej firmy.

 • Ogólne

  Narada w sprawie ul. Hodowców

  15 grudnia w Starostwie odbyło się spotkanie wykonawcy przebudowy ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej firmy „Rolbud” K. Pastora, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg P. Jacka z Radą Sołecką i sołtys J. Gołek.

 • Ogólne

  Obchody 100-lecia śmierci Jana Kupca

  Starosta Pszczyński, Burmistrz Pszczyny, Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej oraz Rada Sołecka w Łące, zapraszają 12 grudnia br. na spotkanie dla uczczenia 100-lecia śmierci Jana Kupca. Rozpocznie się ono o godz. 13.00 mszą św. w kościele w Łące. „JAN KUPIEC Z ŁĄKI – poeta ludowy i działacz na rzecz rozbudzenia narodowego Górnoślązaków”

 • Ogólne

  "Halabardnik" w Starostwie

  W dniu dzisiejszym, odnowiony i zakonserwowany "halabardnik", dar Samorządu Gminy Pszczyna z okazji 10-lecia istnienia Powiatu Pszczyńskiego znalazł swoje miejsce w Starostwie. Latem najprawdopodobniej będzie stał w ogrodzie.

 • Ogólne

  Zaproszenie na szkolenie

  Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku, Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu oraz Starosta Pszczyński zapraszają na szkolenie „Integrowana uprawa rzepaku”, które odbędzie się w dniu 10 grudnia (czwartek) w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, ul. 3-go Maja, sala nr 45.

 • Ogólne

  Z prac Rady Powiatu Pszczyńskiego

  Obwieszczenie Przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego o XXXVIII sesji Rady w dniu 16 grudnia br. Pełny tekst obwieszczenia

 • Ogólne

  "12 ofert"

  Wpłynęło na przetarg na modernizację ciągu dróg powiatowych od centrum Miedźnej do Gilowic. Najtańszą i jedyną ofertę poniżej wartości kosztorysowej (5. 540 tyś zł) złożyła firma z Rudy Śląskiej. O ostatecznych wynikach przetargu poinformujemy.

 • Ogólne

  Święto Górników - Barbórka

  Z okazji Waszego Święta Barbórki, składamy wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom najserdeczniejsze życzenia. Życzymy satysfakcji z górniczego trudu oraz sukcesów w realizacji planów i zamierzeń. Pragniemy wyrazić ogromny szacunek i uznanie dla Waszej ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Wielu sukcesów i satysfakcji zawodowej, oraz wszelkiej pomyślności i zadowolenia w życiu osobistym. Starosta Pszczyński Przewodniczący Rady Powiatu Józef Tetla Eugeniusz Pająk

 • Ogólne

  I Edycja Powiatowego Konkursu "Electro - Game"

  Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli ma zaszczyt zaprosić wszystkich Gimnazjalistów oraz ich Opiekunów do udziału w I Edycji Powiatowego Konkursu „Electro – Game”.

 • Ogólne

  X Powiatowa Konferencja

  W dniu 30 listopada 2009 r. w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyła się X Powiatowa Konferencja pod tytułem „Dziedzictwo Górnego Śląska - Powstania Śląskie". Uczestnicy i zaproszeni goście mogli wysłuchać ciekawych wykładów w wykonaniu m. in. dr Mariana Małeckiego, dr Miłosza Skrzypka, dr Haliny Nocoń oraz Adriana Jasnego, ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

 • Ogólne

  Uwaga rolnicy!

  Od 2010 roku obowiązują nowe normy z zakresu „Dobrej kultury rolnej” zgodnej z ochroną środowiska. ARiMR przypomina, że rolnicy którzy ubiegają się o płatności bezpośrednie, wsparcie gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania tzw. dopłaty ONW, pomoc w ramach programu rolnośrodowiskowego oraz dopłaty do zalesiania gruntów rolnych muszą spełniać od 2010 r. dodatkowe normy „Dobrej kultury rolnej” zgodnej z ochroną środowiska.

 • Ogólne

  Dziedzictwo Górnego Śląska - Powstania Śląskie

  Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie zapraszają na X Powiatową Konferencję "Dziedzictwo Górnego Śląska - Powstania Śląskie", która odbędzie się 30 listopada 2009 r. w Sali Obrad Rady Powiatu Pszczyńskiego Pszczyna, ul. 3 maja 10

 • Ogólne

  Mechatronicy z Lipska w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli

  Liczne międzynarodowe kontakty nawiązane przez ZSZiO w Woli zaowocowały kolejnym projektem, który jest realizowany w ramach programu Europa fördert Sachsen we współpracy z firmą Vitalis GmbH i szkołą zawodową Berufsbildungsverein Leipzig. W dniach 26.10.2009 – 14.11.2009 przebywają w Pszczynie uczniowie ze szkoły zawodowej z Lipska. Organizatorem ich pobytu jest Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

 • Ogólne

  Rozdano Nagrody

  W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie laureatów trzech konkursów ze Starostą Pszczyńskim - Józefem Tetlą oraz Wicestarostą Pszczyńskim - Zygmuntem Jeleniem.