Konsultacje społeczne projektu PRSZ

Zarząd Województwa Śląskiego informuje, iż trwają prace dotyczące opracowania Programu Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020.

Zawodowcy

Opracowanie Programu jest jednym z zadań projektu systemowego pn. Mam zawód - mam pracę w regionie realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 przez Samorząd Województwa Śląskiego w partnerstwie ze Śląskim Kuratorem Oświaty oraz z 15 powiatami i 15 miastami na prawach powiatu z terenu województwa śląskiego.

Głównym celem opracowania Programu jest wyznaczenie jednolitych i spójnych kierunków działań rozwojowych o zasięgu regionalnym w zakresie szkolnictwa zawodowego, w tym w szczególności stworzenie rozwiązań pozwalających na płynne i szybkie dostosowywanie oferty szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy, określenie pakietu działań prowadzących do unowocześnienia realizacji procesu kształcenia zawodowego w szkołach dla młodzieży oraz stworzenie systemowego podejścia do problematyki szkolnictwa zawodowego i skorelowania go z priorytetowymi obszarami rozwoju województwa śląskiego i kraju.

Od dnia 31 grudnia 2014 r. do 3 lutego 2015 roku trwają konsultacje społeczne projektu Programu. Zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego, partnerów społecznych i gospodarczych oraz Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego do udziału w tych konsultacjach społecznych.

Uwagi do zamieszczonego poniżej projektu Programu można zgłaszać jedynie w formie elektronicznej z wykorzystaniem poniższego formularza, wysyłając je na adres: prsz@eu-consult.pl

Formularz zgłaszania uwag do Programu, format pliku: DOCX, rozmiar: 160.17 KB
Projekt Programu Szkolnictwa Zawodowego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, format pliku: PDF, rozmiar: 2.45 MB

Człowiek - najlepsza inwestycja

• Zwrot kosztów za dojazdy oraz egzaminy!

Przypominamy wszystkim uczestnikom projektu systemowego „Mam zawód - mam pracę w regionie” o możliwości ubiegania się o zwrot kosztów za dojazdy oraz egzamin zgodnie z § 4 pkt 12-12a Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

• Uwaga uczestnicy projektu!

Ponownie zwracamy się z prośbą do niżej wymienionych osób o pilne zgłoszenie się do Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, pokój 39 (I piętro) celem załatwienia formalności związanych z udziałem w projekcie (m. in. odbiór zaświadczeń, wypełnienie ankiet, itp.).

• Znamy wyniki ewaluacji projektu

Projekt „Mam zawód - mam pracę w regionie” przynosi efekty. Daje uczniom realną szansę na podniesienie kwalifikacji i poszerzenie wiedzy. Pokazuje, że szkolnictwo zawodowe nie jest mniej prestiżowe od innych typów kształcenia i co najistotniejsze - daje młodym ludziom możliwość znalezienia pracy po zakończeniu edukacji.