Aktualności

 • Ogólne

  Nowe materiały promujące powiat

  „Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013” Starostwo Powiatowe w Pszczynie wydało film oraz folder o Powiecie Pszczyńskim w ramach projektu „Powiat Pszczyński w Euroregionie Beskidy - działania promocyjne na pograniczu polsko-czeskim” realizowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 - Mikroprojekty.

 • Ogólne

  Ochotniczy Hufiec Pracy zaprasza

  Jeżeli masz: - ukończone 15 lat - szkołę podstawową - trudności z nauką - ciężką sytuację rodzinną Przyjdź do Ochotniczego Hufca Pracy w Pszczynie, a my pomożemy

 • Ogólne

  Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych

  Celem otwartego konkursu ofert jest wyłonienie i dofinansowanie projektów na realizację zadań publicznych Powiatu Pszczyńskiego w dziedzinie „promocji i ochrony zdrowia” (w tym zwalczania narkomanii) „Programie Współpracy Powiatu Pszczyńskiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2009.

 • Ogólne

  Dlaczego kocham Śląsk?

  Genowefa Grabowska, poseł Parlamentu Europejskiego serdecznie zaprasza do udziału w nowym konkursie – zabawie dla internautów z województwa śląskiego. Konkurs polega na przygotowaniu elektronicznej kartki NT „Dlaczego kocham Śląsk?”.

 • Ogólne

  Zaproszenie na szkolenie

  Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu: TWORZENIE I ROZWÓJ MIKROPRZEDSIĘBIORSTW które odbędzie się dnia 19.02.2009 r. /czwartek/ o godzinie 10:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie (sala nr 45)

 • Ogólne

  Uwaga grypa!

  Według Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób w ostatnich tygodniach grudnia liczne kraje zachodniej i południowej Europy poinformowały o znacznym wzroście liczby zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz ostrych zakażeń układu oddechowego. Opierając się na charakterystyce wirusa uznano, że wirusy znajdujące się w tegorocznej szczepionce przeciwko grypie odpowiadają wirusom krążącym w środowisku. Szczepionka ta stanowi więc ochronę przed zachorowaniem lub przynajmniej pozwoli na znaczne złagodzenie przebiegu choroby.

 • Ogólne

  Wspomnienia z konferencji ekologicznej

  Konferencja "Bariery rozwoju rolnictwa ekologicznego w Powiecie Pszczyńskim" już za nami. 29 stycznia br, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pszczynie zaproszeni goście wymienili swoje poglądy na temat możliwości naszego powiatu.

 • Ogólne

  Śląskie Talenty 2009

  Coroczna impreza "Śląskie Talenty" promuje uzdolnione dzieci i młodzież pochodzącą ze Śląska. Nagredę im. Karola Goduli może otrzymać osoba osiągająca nieprzeciętne wyniki w jednej z następujących kategorii: kultura, nauka, przedsiębiorczość, sport.

 • Ogólne

  64 rocznica Marszu Śmierci

  W dniu wczorajszym odbyły się obchody 64 –tej rocznicy Marszu Śmierci więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z tej okazji na mogiłach pomordowanych złożono kwiaty oraz zapalono znicze. W obchodach uczestniczyli kombatanci – byli więźniowie obozów koncentracyjnych, władze samorządowe gmin i powiatu oraz młodzież szkolna. Uroczystość uświetniło pszczyńskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, oddając salwę honorową ku czci poległych.

 • Ogólne

  Równać Szanse 2009 - Ogólnopolski Konkurs Grantowy

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2009" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 mieszkańców.

 • Ogólne

  Sukcesy pszczyńskich uczniów

  Dwóch uczniów ( z klasy III i IV) Technikum Nr 2 w Pszczynie (ZSE) kształcących się w zawodzie technik ekonomista zakwalifikowało się do drugiego etapu (okręgowego - obejmuje trzy województwa) Olimpiady Przedsiębiorczości.

 • Ogólne

  Obchody 64-tej rocznicy "Marszu Śmierci"

  Starosta Pszczyński oraz Burmistrz Pszczyny mają zaszczyt zaprosić Mieszkańców Powiatu Pszczyńskiego na obchody 64-tej rocznicy „Marszu Śmierci”, która odbędzie się 20 stycznia 2009 roku.

 • Ogólne

  Z A P R O S Z E N I E na konferencję

  Starostwo Powiatowe w Pszczynie serdecznie zaprasza do udziału w konferencji pt. „Bariery rozwoju rolnictwa ekologicznego w Powiecie Pszczyńskim”, współorganizowane przez Okręgową Stację Chemiczno-Rolniczą w Gliwicach oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Pszczynie.