Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Pomoc konsumentom

  Senior - konsument

  14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji przypominamy osobom starszym o zagrożeniach oraz ich prawach.

 • Pomoc konsumentom

  Black Friday - nie daj się oszukać na wyprzedażach

  Black Friday to dzień wyjątkowych wyprzedaży na które wszyscy czekają z niecierpliwością. To okazja, aby kupić nowe produkty w niższych cenach w sklepach stacjonarnych i internetowych.

 • Pomoc konsumentom

  Kierowco, zadbaj o opony na zimę!

  Czy Twoje opony są dostosowane do trudnych warunków jazdy? Czy mają odpowiednią przyczepność na lodzie? Te informacje znajdziesz na nowych etykietach informacyjnych, które zostały wprowadzone w maju 2021 roku.

 • Pomoc konsumentom

  Zamierzasz wziąć kredyt?

  Powiatowy Rzecznik Konsumentów zwraca uwagę konsumentów na ryzyko wzrostu stóp procentowych.

 • Pomoc konsumentom

  Przed pokazem odwiedź Powiatowego Rzecznika Konsumentów

  Wybierasz się na prezentację produktów bądź usług? Przed pokazem skonsultuj się osobiście lub telefonicznie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Pszczynie. Uchroń się przed niechcianym zakupem i utratą pieniędzy.

 • Pomoc konsumentom

  Rolowanie pożyczek - zarzuty Prezesa UOKiK

  Do UOKiK trafiły skargi konsumentów na pożyczki udzielane za pośrednictwem portali Szybkagotowka.pl oraz Freezl.pl, których właścicielem jest Compare Group ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Współpracuje ona z 3 firmami pożyczkowymi z Warszawy: Szybka Gotówka, Gwarant24 oraz Centrum Rozwiązań Kredytowych, które udzielają pożyczek na okres od 1 do 30 dni.

 • Pomoc konsumentom

  Wyprzedaże - takie same prawa

  Summer Black Friday, Ausverkauf, Soldes jusqu'a 50 proc., czy po prostu letnia wyprzedaż - pod tymi nazwami kryją się wakacyjne promocje na towary i usługi - nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Szał wyprzedaży trwa, obniżki wkrótce mogą sięgnąć 80 proc. Łatwo stracić głowę i dokonać niewłaściwego wyboru - przypomina UOKiK.