Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Pomoc konsumentom

  Wyprawka szkolna - ostatni dzwonek

  Podręczniki, zeszyty, wybór szkolnego plecaka, fotelu czy biurka… To ostatni moment na zakupy przed pierwszym dzwonkiem. Nie kieruj się wyłącznie walorami estetycznymi czy ceną. Zwróć uwagę na kwestie zapewniające dziecku wygodę, bezpieczeństwo i zdrowy kręgosłup.

 • Pomoc konsumentom

  Sprawdź, czy możesz skorzystać z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców

  Orientacyjna wysokość raty kredytu w przypadku wzrostu stóp procentowych, środki zaoszczędzone dzięki nadpłacie, a od teraz też możliwość skorzystania z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców - to wszystko sprawdzisz w kalkulatorze Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • Pomoc konsumentom

  Wakacje kredytowe. Ruszyła specjalna infolinia

  W związku z wejściem w życie ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, rzecznik finansowy zdecydował o uruchomieniu infolinii oraz skrzynki mailowej dedykowanej „wakacjom kredytowym”.

 • Pomoc konsumentom

  Letnie wyprzedaże - rabaty, reklamacje i zwroty

  Przedsiębiorcy stosują różne chwyty marketingowe, które mają sprawić, że podejmiesz decyzję szybko i bez zastanowienia. W ten sposób mogą skłonić Cię do zakupu rzeczy niepotrzebnej, w zawyżonej cenie lub słabej jakości. UOKiK przypomina, jakie masz prawa w sezonie letnich obniżek.

 • Pomoc konsumentom

  Uważaj na rejsy z Incruises - ostrzeżenie konsumenckie

  Marzysz o wyprawie na Karaiby i skusił cię program Członkostwa w Rejsach INCRUISES? Uważaj, firma InCruises International prawdopodobnie zarządza zebranymi od konsumentów pieniędzmi w zakazanym systemie konsorcyjnym.

 • Pomoc konsumentom

  ABC konsumenta-turysty

  Zwykle bardzo dokładnie je planujemy, ale nie zawsze to, co zastajemy na miejscu, jest zgodne z wybraną ofertą. Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pszczynie radzi co zrobić, gdy oferta wakacji z katalogu nie zgadza się z rzeczywistością zastaną na miejscu.