Powiat pszczyński - podstrona

Pomoc konsumentom

#CyklOdzieżowy - „Ile bawełny w skarpetkach?” kontrola Inspekcji Handlowej

Inspekcja Handlowa oceniła oznakowanie oraz jakość 566 partii rajstop i skarpetek dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Zakwestionowała 91 z nich. Najczęstsze błędy dotyczyły oznakowania.

Kobieta ubierająca skarpetki na stopy.

W laboratorium przetestowała 19 partii i zakwestionowała ponad połowę. Rozbieżności dotyczyły tego, co w składzie i na etykiecie np. 10 % mniej bawełny w skarpetkach, niż zadeklarował producent.

Szczegóły przeprowadzonej kontroli znajdują się na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. otwiera się w nowym oknie

Przypominamy, że jeżeli masz podejrzenia, że przedsiębiorca wprowadza w błąd, co do składu rajstop, marynarki, czy bluzy zgłoś to Inspekcji Handlowej.

(źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Pomoc konsumentom

    Z seniorami o prawach konsumenta i nieodpłatnej pomocy prawnej

    Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pszczynie w ramach cyklicznych spotkań z seniorami spotkali się z członkami Klubu Seniora działającego przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie.

  • Pomoc konsumentom

    15 marca. Światowy Dzień Konsumenta

    Dziś obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. Z tej okazji warto przypomnieć nowe zasady zgłaszania reklamacji i obowiązujące od nowego roku przepisy dotyczące zawierania umów na pokazach i wycieczkach.