Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Bezpłatne spotkanie informacyjne

  Centrum Przedsiębiorczości SA wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości ma przyjemność zaprosić na bezpłatne spotkania informacyjne nt. funduszy pomocowych ze środków Unii Europejskiej na rozwój firmy lub na założenie własnej działalności gospodarczej.

 • Ogólne

  Jarmark Świąteczny

  Urząd Miejski w Pszczynie wraz z Pszczyńskim Centrum Kultury oraz Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej przygotowuje kolejny Jarmark Świąteczny. Wzorem lat ubiegłych, w dniach od 6 do 24 grudnia, na pszczyńskim rynku ustawione zostaną jednolite i świątecznie udekorowane stoiska, z których prowadzona będzie sprzedaż towarów i prezentów świątecznych.

 • Ogólne

  Obchody 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Uroczyste Obchody 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie. Następnie złożono wiązanki kwiatów pod tablicą na Ratuszu.

 • Ogólne

  Ogłoszenie

  Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym zaprasza wszystkie osoby z dolegliwościami związanymi z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu do skorzystania z BEZPŁATNYCH usług naszych specjalistów w ramach projektu „Rozmawiam Dotykiem”.

 • Ogólne

  Oddano hołd pamięci pod pszczyńskimi mogiłami

  W przeddzień Wszystkich Świętych, wicewojewoda śląski, Adam Matusiewicz oddał hołd na grobach zasłużonych żołnierzy a także wszystkich tych, którzy polegli w walce o niepodległość Ojczyzny

 • Ogólne

  Punkt konsultacyjny znowu działa

  Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Pszczynie informuje, że otwarty został punkt konsultacyjny, w którym można zasięgnąć porady psychologa oraz pedagoga. Punkt konsultacyjny uruchomiono w ramach realizacji Rządowego programu na lata 2008- 2013 Bezpieczna i przyjazna szkoła.

 • Ogólne

  Szkolenia dla pracowników Starostwa Powiatowego w Pszczynie

  Od 27 października br. rozpoczął się cykl szkoleń ogólnych i specjalistycznych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Pszczynie w ramach projektu: „ Rozwój kompetencji pracowników samorządowych w powiecie pszczyńskim” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 • Ogólne

  Przedłużenie naboru stypendystów !!

  Informujemy, iż nabór stypendystów do projektu systemowego „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku” został przedłużony do 30 listopada 2008r

 • Ogólne

  Stypendia dla najlepszych!

  Starostwo Powiatowe w Pszczynie przystępuje do realizacji projektu systemowego „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Poddziałanie 9.1.3 „Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych”

 • Ogólne

  Okresowa ochrona jodły pospolitej

  Wydział Środowiska i Rolnictwa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego ogłasza wprowadzenie na terenie województwa ślaskiego okresowej ochrony jodły pospolitej.

 • Ogólne

  Rozdanie nagród podczas sesji rady powiatu

  W dniu 22 października, podczas Sesji Rady Powiatu zostały wręczone nagrody za konkurs fotograficzny „Ziemia Pszczyńska w obiektywie”. Nagrody książkowe otrzymało 20 laureatów.