Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Słoneczna integracja

  W ramach Słonecznego Tygodnia odbyło się wiele konkursów dla uczestników imprezy. Uczniowie szkół polskich i czeskich spędzili ten czas na zabawie i wzajemnym poznawaniu się.

 • Ogólne

  Wnioski na dofinansowanie

  Stowarzyszenie „Region Beskidy” ogłosiło III nabór wniosków o dofinansowanie projektów transgranicznych – Oś priorytetowa 3: Wspieranie współpracy społeczności lokalnych, Dziedzina wsparcia: 3.3: Fundusz Mikroprojektów w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

 • Ogólne

  Integracja na pograniczu

  W dniach od 25.05-29.05.2009r. realizowany będzie projekt „Integracja na pograniczu-historia i sport ścieżką do wzajemnego poznania” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

 • Ogólne

  Nadanie imienia szkole

  15 maja 2009r.,w ostatni dzień obchodów „Słonecznego Tygodnia”, odbyły się uroczyści związane z nadaniem imienia Zespołowi Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie. Patronem szkoły został słynny pedagog - Janusz Korczak.

 • Ogólne

  Lokalna Grupa Działania wkracza do akcji!

  Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” otrzyma wsparcie finansowe wynoszące ponad 11 milionów złotych. Tak zdecydował Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdzając 6 maja listę Lokalnych Grup Działania w ramach Osi IV Leader Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 (PROW 2007-2013) uprawnionych do otrzymania dofinansowania.

 • Ogólne

  Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  Pszczyńskie Biuro Powiatowe ARiMR przypomina, że do 15 maja 2009 roku trwa nabór wniosków o przyznanie płatności do gruntów rolnych na rok 2009. Zachęcamy do jak najszybszego składania wniosków o płatności obszarowe. Pozwoli to uniknąć kolejek, kłopotów i nieporozumień w czasie ich przyjmowania przez pracowników Agencji, co w dalszej perspektywie umożliwi płynną i terminowa realizację płatności

 • Ogólne

  Dzień otwarty w Woli

  Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli zaprasza 6 czerwca od godziny 14.00 w budynku przy ul. Poprzecznej 1a na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY DLA DOROSŁYCH połączony z FESTYNEM Z OKAZJI XX-LECIA SZKOŁY

 • Ogólne

  Słoneczny Tydzień

  Dziś rozpoczęła się coroczna impreza integracyjna „Słoneczny Tydzień”, która w tym roku współfinansowana jest w ramach projektu Słoneczny Tydzień Osób Niepełnosprawnych na pograniczu polsko-czeskim” Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska. Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

 • Ogólne

  Uwaga gimnazjaliści !!!

  Już niebawem dokonacie wyboru dalszej ścieżki kształcenia. By pomóc Wam dokonać tak ważnych życiowych wyborów udostępniamy informacje o kierunkach kształcenia proponowanych przez szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat pszczyński. Serdecznie zapraszamy do naszych szkół.

 • Ogólne

  MATURA 2009

  Wszystkim Maturzystom Powiatu Pszczyńskiego życzymy wszystkiego najlepszego, połamania piór, dużo wiary we własne siły, a co najważniejsze celnego trafienia w wymarzone tematy.

 • Ogólne

  Święto Konstytucji 3 Maja

  Uroczystą msza świętą w intencji ojczyzny rozpoczęły się obchody Konstytucji 3 Maja na pszczyńskim rynku. Zaproszeni gości oraz służby mundurowe uczestniczyły w nabożeństwie odprawionym w kościele pw. Wszystkich Świętych, skąd udano się pod pamiątkową tablicę Urzędu Miasta gdzie złożono kwiaty.

 • Ogólne

  Uroczystości patriotyczno-religijne w Muzeum Zamkowym

  4 maja w Sali Lustrzanej pszczyńskiego Muzeum Zamkowego odbyła się ceremonia odznaczenia Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Janusza Zimniaka Odznaką Złotą Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ SOLIDARNOŚĆ oraz Złotym Medalem Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ SOLIDARNOŚĆ.

 • Ogólne

  Słoneczny Tydzień

  W dniach 8.05-15.05.2009r. odbędzie się IX edycja imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych „Słoneczny Tydzień”, w ramach której odbywać się będzie szereg konkursów dla podopiecznych z placówek szkolno-wychowawczych z powiatu pszczyńskiego, a także z terenu województwa śląskiego oraz Czech.