Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Kolejne dofinansowanie projektów w ramach Euroregionu Beskidy

  18 marca 2009r. Euroregionalny Komitet Sterujący zatwierdził 15 projektów złożonych w II naborze do Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Wśród zatwierdzonych projektów znalazł się wniosek złożony przez Powiat Pszczyński pt. "Słoneczny Tydzień Osób Niepełnosprawnych na pograniczu polsko-czeskim". Przedmiotem projektu jest IX edycja imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Słoneczny Tydzień". Maksymalna wartość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 13.354,61 EUR. Na liście wniosków do dofinansowania znalazły się również 2 inne projekty z terenu Powiatu Pszczyńskiego: - Pierwsze polsko-czeskie spotkanie pływackie", gdzie beneficjentem jest Uczniowski Klub Sportowy "Aguatica" z Pawłowic - "Euroregion Beskidy to nasza ziemia i wspólna sprawa" Zespołu Szkolno Przedszkolny w Golasowicach.

 • Ogólne

  Nabór projektów w Euroregionie Beskidy

  Euroregion Beskidy ogłosił nabór projektów o charakterze transgranicznym w ramach Osi Priorytetowej III Wsparcie inicjatyw lokalnych (mikroprojekty) Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

 • Ogólne

  Giełda Edukacyjna

  Dzisiaj o godzinie 9.00 w Gimnazjum w Goczałkowicach – Zdroju rozpoczęła się „VII GIEŁDA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONAGIMNAZJALNYCH”. W giełdzie uczestniczą 24 szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatów: pszczyńskiego, tyskiego, bielskiego, oświęcimskiego i cieszyńskiego. W dniu dzisiejszym goczałkowickie Gimnazjum odwiedzą uczniowie klas III gimnazjów z terenu powiatu pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Informacje dla rolników

  O wiosennym zwalczaniu chorób grzybowych w rzepaku ozimym, chemicznym zwalczaniu chorób w zbożach, zaprawianiu zbóż jarych oraz chorobach grzybowych

 • Ogólne

  Nowy adres Zespołu Opieki Zdrowotnej

  Dyrekcja Zespołu opieki zdrowotnej wraz z administracją zmieniła siedzibę. Z pomieszczeń przy ul.Korfantego 6 została przeniesiona do pomieszczeń Szpitala Powiatowego przy ul.Antesa 11.

 • Ogólne

  Przekazanie pojazdów ratowniczych

  30 marca na rynku w Pszczynie odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów ratowniczych jednostkom Państwowej Straży Pożarnej naszego województwa. W uroczystościach uczestniczyły jednostki straży pożarnej z Pszczyny, Częstochowy, Katowic, Cieszyna, Gliwic, Wodzisławia Śląskiego, Tychów, Zawiercia, Jastrzębia Zdroju, Będzina i Rudy Śląskiej.

 • Ogólne

  Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  W dniu 27 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach Zdroju odbył się Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym o Puchar Starosty Pszczyńskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów naszego powiatu. Do zadań uczestników należało rozwiązanie testu, jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz wykonanie zadania praktycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • Ogólne

  Powiatowy Konkurs Historyczny

  O godzinie 9:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących rozpoczął się VII Powiatowy Konkurs Historyczny, którego pomysłodawcą i organizatorem jest mgr Maria Szostak. Do konkursu zgłosiło się 55 uczestników – uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu.

 • Ogólne

  Take Wing w Zespole Szkół Ekonomicznych!

  W dniu 25 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się III etap konkursu językowego TAKE WING. Konkurs ten ma na celu zainteresowanie uczniów językiem, kulturą, historią krajów anglojęzycznych jak i historią własnego miasta.

 • Ogólne

  Przedlużenie naboru

  Informujemy, że nabór wniosków do projektu stypendialnego "Eurostypendium drogą do dyplomu" ZPORR, przedłużony został do 30 marca 2009r. (poniedziałek). Wnioski należy składać w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej, pokój nr 7, tel.: 449 23 63. Z uwagi na bardzo krótki termin weryfikacji wniosków rozpatrywane będą tylko wnioski kompletne.

 • Ogólne

  Pogotowie Kominiarskie - Bezpieczny Powiat

  W związku z dużą ilością zatruć tlenkiem węgla w dniu 09.03.2009 r. w ramach programu BEZPIECZNY POWIAT ruszyła ogólnopolska infolinia 0 801 600 600 gdzie klienci błyskawicznie mogą uzyskać kontakt do kominiarza ze swojego powiatu.

 • Ogólne

  Zaproszenie na szkolenie

  W imieniu Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej, zapraszam na szkolenie z zakresu szkód łowieckich w uprawach rolnych wyrządzanych przez dzikie zwierzęta oraz BHP w rolnictwie. Szkolenie odbędzie się w dniu 31.03.2009 r. o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, ul. 3 Maja 10 (sala sesyjna)

 • Ogólne

  Zaproszenie na konferencję

  Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza 26 marca br. o godz. 10.00 mieszkańców województw śląskiego i opolskiego, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych oraz samorządów lokalnych do udziału w konferencji podsumowującej roczną inicjatywę „CSR dla Górnego Śląska. Międzysektorowa wiosna 2008/2009: działania na rzecz ożywienia współpracy między sektorami”.