Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Moje boisko "ORLIK 2012" - już otwarte !

  Dzisiaj, tj. 1 grudnia br., Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki otworzył w Pszczynie kompleks boisk budowanych w ramach rządowo-samorządowego programu „Moje Boisko – ORLIK 2012”. Tego dnia, na terenie naszego powiatu otworzone zostały dwa nowe obiekty sportowe. Pierwszy został uroczyście otwarty w Pszczynie przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji, natomiast drugi to obiekt sportowy w Woli. Na koniec uroczystości otwarcia Minister Drzewiecki wręczył puchary dla zwycięzców turnieju piłki nożnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

 • Ogólne

  IX Powiatowa Konferencja "WIELOWYZNANIOWE DZIEDZICTWO ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ"

  Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Starostwo Powiatowe w Pszczynie zapraszają na IX Powiatową Konferencję "WIELOWYZNANIOWE DZIEDZICTWO ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ" Konferencja odbędzie się we wtorek 2 grudnia 2008 r. w Sali Obrad Rady Powiatu Pszczyńskiego Pszczyna, ul. 3 maja 10

 • Ogólne

  Stowarzyszenie Liderów Wiejskich zaprasza na szkolenia w ramach projektu "Edukacja Animatorów Ekonomii Społecznej"

  Projekt "Edukacja Animatorów Ekonomii Społecznej" przygotowuje liderów lokalnych do budowania partnerstwa lokalnego, tworzenia strategii rozwiązywania problemów lokalnych, do funkcjonowania w ramach instytucji ekonomii społecznej, do animowania działań edukacyjnych i przedsiębiorczych na rzecz wspólnoty lokalnej na terenach wiejskich i miejskich województwa śląskiego.

 • Ogólne

  Święto Chrobrego

  28 listopada, jak co roku obchodzone zostało święto liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Uroczystości uświetniła obecność senatora Sławomira Kowalskiego jak i wicestarosty Zygmunta Jelenia.

 • Ogólne

  Odśnieżanie dróg w powiecie

  Informacja odnośnie wykonawców zimowego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie Powiatu Pszczyńskiego oraz o koordynatorach „Akcji Zima” w sezonie 2008 – 2009

 • Ogólne

  Jubileusz 10 lecia

  W czwartek 20 listopada powiat pszczyński świętował swój jubileusz 10-lecia. Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta , po której zaproszeni goście wzięli udział w kolejnej części obchodów, które odbyły się w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego.

 • Ogólne

  10 lat powiatu pszczyńskiego

  Podczas uroczystej sesji zaplanowanej dziś w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, powiat pszczyński będzie świętował 10 lat. Uroczystą sesję zainauguruje msza święta odprawiona w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie.