Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Orlik czeka na sportowców!

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie informuje, że istnieje już możliwość gry na kompleksie sportowym „ORLIK 2012”.

 • Ogólne

  Zaproszenie- charytatywna impreza " Piłkarska Gwiazdka"

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie , Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy Szkole nr 3 Specjalnych w Pszczynie " Razem" oraz Hotel Imperium zapraszają na chrytatywną imprezę " Piłkarska Gwiazdka ", która odbędzie sie w hali POSIR 21 grudnia 2008 roku.

 • Ogólne

  Nowa siedziba Punktu Krwiodawstwa

  Od 22 grudnia 2008 roku pszczyński Punkt Krwiodawstwa zaczyna pracę w nowej siedzibie przy ul. Bednorza 12 (budynek PTBS, naprzeciw stacji Shell). Zapraszamy Dawców Krwi w godzinach 7.00 - 12.00. Wszelkie informacje pod numerem: 032/212-80-44

 • Ogólne

  Konkurs na Lokalne Fundusze Młodych

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży we współpracy z Fundacją Wspomagania Wsi zaprasza do udziału w programie "Lokalne Fundusze Młodych". Warunkiem funkcjonowania Programu w danej miejscowości będzie zaangażowanie w jego realizacje środków własnych samorządów.

 • Ogólne

  OGŁOSZENIE O II NABORZE WNIOSKÓW Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy

  Stowarzyszenie „Region Beskidy” w Bielsku-Białej reprezentujące polską część Euroregionu Beskidy ogłasza z dniem 1 grudnia 2008 roku II nabór wniosków o charakterze transgranicznym, realizowanych we współpracy z partnerem czeskim, zgodnie z Osią priorytetową 3: Wspieranie współpracy społeczności lokalnych, Dziedzina wsparcia 3.3: Fundusz Mikroprojektów.

 • Ogólne

  II Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych

  10 grudnia br. odbył się w naszym regionie Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych „Nasze kulinarne dziedzictwo”. Była to druga edycja tego konkursu, a tematem przewodnim były „Potrawy wigilijne Ziemi Pszczyńskiej”.

 • Ogólne

  Integracja na pograniczu polsko - czeskim

  11 grudnia uczniowie Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie wzięli udział w projekcie „ Święta na Śląsku” realizowanym przez szkołę partnerską w Karwinie ( Czechy). Projekt ten koncentruje się na realizacji tematu „ wychowanie obywatela demokratycznego", który prowadzi dzieci i młodzież do respektowania różnic kulturalnych, etnicznych oraz innych podobnych różnic. W programie wraz z uczniami szkoły z Karwiny wystąpili uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół: czeskiej z Trzyńca i polskich z Jastrzębia i Pszczyny.

 • Ogólne

  IV Powiatowy Konkurs "Z ELEKTRONIKĄ NA TY"

  3 grudnia 2008 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli odbył się po raz czwarty powiatowy konkurs wiedzy o elektronice. Organizatorem konkursu było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli .

 • Ogólne

  Z posiedzenia Zarządu Powiatu

  Na kolejnym posiedzeniu Zarządu Powiatu, które odbyło się 3 grudnia br. omówiono m.in. sprawę budowy drogi zbiorczej przy DK-1 w Kobiórze na odcinku od ul. Rodzinnej do nowych świateł.

 • Ogólne

  Dziś święto Górników - Barbórka

  Wszystkim górnikom, w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech praca zawodowa przynosi jak najwięcej zadowolenia i jak najmniej problemów, a sprawy osobiste układają się zgodnie z oczekiwaniami i marzeniami; niech szacunek i odwaga będą atutem w trudach podziemnej pracy. Starosta Pszczyński Przewodniczący Rady Powiatu Józef Tetla Eugeniusz Pająk

 • Ogólne

  Wspomnienia z konferencji WIELOWYZNANIOWE DZIEDZICTWO ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ

  Dziś odbyła się konferencja poświecona dziedzictwu wielowyznaniowemu naszego powiatu. Uczestnicy i zaproszeni goście mogli wysłuchać ciekawych wykładów w wykonaniu m. in. dr Haliny Nocoń, ks. dr Damiana Bednarskiego, ks. Jana Badury, dr Danuty Kocurek, Piotra Piluka oraz młodzieży z liceum im. Bolesława Chrobrego.