Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Powiat Pszczyński w fotografii ? nowa publikacja Starostwa Powiatowego w Pszczynie

  Starostwo Powiatowe w Pszczynie wydało nowy album prezentujący Powiat Pszczyński w fotografii. Album ten powstał przy współpracy z mieszkańcami naszego powiatu, którzy nadesłali swoje zdjęcia na konkurs zorganizowany wiosną tego roku. W albumie oprócz zdjęć archiwalnych Starostwa znajdują się zdjęcia laureatów konkursu” Ziemia Pszczyńska w obiektywie”.

 • Ogólne

  Warsztaty teatralne z Janem Englertem

  Starostwo Powiatowe w Pszczynie i Urząd Miejski w Pszczynie zapraszają wszystkich zainteresowanych na warsztaty teatralne z Janem Englertem, które odbędą się w Pszczyńskim Centrum Kultury i Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Pszczynie.

 • Ogólne

  Klasyfikacja generalna I Mistrzostw OSP powiatu pszczyńskiego

  21 września 2008 r. w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się I Mistrzostwa OSP Powiatu Pszczyńskiego o Puchar Starosty Pszczyńskiego. W zawodach udział wzięło 28 zawodników tj. druhny i druhowie jednostek OSP z Pszczyny, Studzienic, Piasku, Warszowic, Kobióra i Suszca.

 • Ogólne

  Roztrzygnięcie konkursu "Ziemia Pszczyńska w obiektywie"

  W związku z rozstrzygnięciem konkursu „Ziemia Pszczyńska w obiektywie” informujemy, że w dniu 22 października br podczas Sesji Rady Powiatu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów. Zwycięscy konkursu zostaną powiadomieni i zaproszeni listownie.

 • Ogólne

  Akcja szczepienia lisów dziko żyjących

  Rusza jesienna akcja szczepienia lisów. W okresie pomiędzy 27 września, a 15 października 2008 roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki dla lisów.

 • Ogólne

  Trwa nabór do projektu? Wykoszystaj szanse!

  Bierz sprawy w swoje ręce – weź udział w naszym projekcie! „Aktywnie szukam pracy z Indywidualnym Planem Działania” Projekt skierowany jest do osób zamieszkujący powiat pszczyński i bieruńsko-lędziński, które nie pracują oraz nie są zarejestrowane w Urzędzie Pracy jako bezrobotne lub poszukujące pracy.

 • Ogólne

  Wystawa "Powiat pszczyński dawniej i dziś"

  Wydział Promocji i Integracji Europejskiej Pszczyńskiego Starostwa wraz z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej organizują wystawę „Powiat pszczyński dawniej i dziś”.

 • Ogólne

  Projekt inicjatywa

  Pragniemy poinformować, że Żorska Izba Gospodarcza współrealizuje projekt pn. „Inicjatywa”. Celem tego przedsięwzięcia jest udzielenie wsparcia Państwa organizacjom – jako przedstawicielom ekonomii społecznej na Terenie Województwa Śląskiego.

 • Ogólne

  Apel o pomoc

  W dniu 15 sierpnia bieżącego roku przez teren naszego powiatu przeszła trąba powietrzna powodując ogromne zniszczenia głównie na terenie gmin Koszęcin i Herby. Kataklizm dotknął również gminy Lubliniec i Woźniki.

 • Ogólne

  Prośba o pomoc

  15 sierpnia br około godz. 7.30 przez teren naszej gminy przeszła nawałnica z gradobiciem. Skutkiem nawałnicy są zniszczone uprawy zbóż, płodów okopowych, kukurydzy, ziemniaków i innych upraw, zniszczone budynki mieszkalne i gospodarcze, a także drogi gminne.