Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Uwaga grypa!

  Według Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób w ostatnich tygodniach grudnia liczne kraje zachodniej i południowej Europy poinformowały o znacznym wzroście liczby zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz ostrych zakażeń układu oddechowego. Opierając się na charakterystyce wirusa uznano, że wirusy znajdujące się w tegorocznej szczepionce przeciwko grypie odpowiadają wirusom krążącym w środowisku. Szczepionka ta stanowi więc ochronę przed zachorowaniem lub przynajmniej pozwoli na znaczne złagodzenie przebiegu choroby.

 • Ogólne

  Wspomnienia z konferencji ekologicznej

  Konferencja "Bariery rozwoju rolnictwa ekologicznego w Powiecie Pszczyńskim" już za nami. 29 stycznia br, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pszczynie zaproszeni goście wymienili swoje poglądy na temat możliwości naszego powiatu.

 • Ogólne

  Śląskie Talenty 2009

  Coroczna impreza "Śląskie Talenty" promuje uzdolnione dzieci i młodzież pochodzącą ze Śląska. Nagredę im. Karola Goduli może otrzymać osoba osiągająca nieprzeciętne wyniki w jednej z następujących kategorii: kultura, nauka, przedsiębiorczość, sport.

 • Ogólne

  64 rocznica Marszu Śmierci

  W dniu wczorajszym odbyły się obchody 64 –tej rocznicy Marszu Śmierci więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z tej okazji na mogiłach pomordowanych złożono kwiaty oraz zapalono znicze. W obchodach uczestniczyli kombatanci – byli więźniowie obozów koncentracyjnych, władze samorządowe gmin i powiatu oraz młodzież szkolna. Uroczystość uświetniło pszczyńskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, oddając salwę honorową ku czci poległych.

 • Ogólne

  Równać Szanse 2009 - Ogólnopolski Konkurs Grantowy

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2009" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 mieszkańców.

 • Ogólne

  Sukcesy pszczyńskich uczniów

  Dwóch uczniów ( z klasy III i IV) Technikum Nr 2 w Pszczynie (ZSE) kształcących się w zawodzie technik ekonomista zakwalifikowało się do drugiego etapu (okręgowego - obejmuje trzy województwa) Olimpiady Przedsiębiorczości.

 • Ogólne

  Obchody 64-tej rocznicy "Marszu Śmierci"

  Starosta Pszczyński oraz Burmistrz Pszczyny mają zaszczyt zaprosić Mieszkańców Powiatu Pszczyńskiego na obchody 64-tej rocznicy „Marszu Śmierci”, która odbędzie się 20 stycznia 2009 roku.

 • Ogólne

  Z A P R O S Z E N I E na konferencję

  Starostwo Powiatowe w Pszczynie serdecznie zaprasza do udziału w konferencji pt. „Bariery rozwoju rolnictwa ekologicznego w Powiecie Pszczyńskim”, współorganizowane przez Okręgową Stację Chemiczno-Rolniczą w Gliwicach oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Pszczynie.

 • Ogólne

  Ferie z POSiR-em

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza młodzież szkolną do udziału w zawodach sportowych w ramach akcji „Ferie z POSiR-em 2009”. W programie tegorocznej naszej propozycji na zimową przerwę uczniów znalazły się turnieje: futsalu, siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.

 • Ogólne

  Konkurs na projekt znaku graficznego

  Z okazji 5 rocznicy obecności Polski w Unii Europejskiej, Prof. Genowefa Grabowska, poseł do Parlamentu Europejskiego zaprasza mieszkańców województwa śląskiego do wzięcia udziału w konkursie na zaprojektowanie logo symbolizującego ŚLĄSK W UNII EUROPEJSKIEJ.

 • Ogólne

  XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami !

  Wczoraj na pszczyńskim rynku grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - tegoroczną imprezę uświetniały wystepy zespołów muzycznych, występ kabaretu i liczne licytacje. Oprócz muzyki Pszczynę rozgrzała pyszna grochówka przygotowana przez strażaków.

 • Ogólne

  Zaproszenie na badania mammograficzne

  Beskidzkie Centrum Onkologii im. J. Pawła II, Bielsko-Biała, ul. Wyzwolenia 18 zaprasza Panie powyżej 40 roku życia na bezpłatne badania mommograficzne, które zostaną wykonane na najwyższej klasy mammografie cyfrowym.

 • Ogólne

  Zupa Wigilijna 2008

  Po raz kolejny Starosta Pszczyński wraz z Burmistrzem Miasta Pszczyna zapraszają na coroczną Zupę Wigilijną. Gorący posiłek otrzymać można w najbliższy wtorek, tj. 23 grudnia w godzinach 10:00-15:00 na pszczyńskim rynku.