Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Dzień edukacji narodowej i przyznanie nagród dla pracowników oświatowych

  W dniu 16 października w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Pszczynie odbyły się uroczystości obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji w czasie spotkania Starosta Pszczyński wraz z dyrektorami placówek oświatowych wręczyli nagrody wyróżniającym się pracownikom szkół i placówek powiatowych.

 • Ogólne

  Centrum Inicjatyw Organizacji Pozarządowych - program wsparcia NGO

  Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli zaprasza Organizacje Pozarządowe z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego i pszczyńskiego do udziału w projekcie pt. „Centrum Inicjatyw Organizacji Pozarządowych - program wsparcia NGO”. Głównym celem projektu jest wzrost aktywności Organizacji Pozarządowych w powiatach bieruńsko-lędzińskim i pszczyńskim w zakresie wsparcia rozwoju lokalnego społeczeństwa oraz ich profesjonalizacja.

 • Ogólne

  Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia całej Społeczności Oświatowej Powiatu Pszczyńskiego. Dziękujemy za troskę i zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Niech owocują one sukcesami uczniów i wychowanków. Życzymy Państwu zdrowia oraz spełnienia planów zawodowych i osobistych.

 • Ogólne

  Dar krwi - dar życia

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Pszczynie oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie zapraszają na plenerową akcję honorowego krwiodawstwa. W sobotę 25 października br. na pszczyńskim rynku ustawiony będzie ambulans do poboru krwi.

 • Ogólne

  UWAGA Węgorek sosnowiec

  Mając na uwadze bardzo duże zagrożenie fitosanitarne jakie niesie za sobą występowanie węgorka sosnowca, wszystkie podmioty prowadzące wymianę handlową z Portugalią drewnem roślin żywicielskich oraz innymi towarami z wykorzystaniem drewna i drewnianego materiału opakowaniowego z roślin iglastych, powinny dołożyć wszelkich starań, aby ww. materiały posiadały odpowiednie oznakowanie lub były zaopatrzone w paszport roślin.

 • Ogólne

  Moje korzenie - Historia i tradycja w moim domu, w moim regionie

  Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków zaprasza dzieci i młodzież na konkurs polegający na wyszukiwaniu ciekawostek związanych z pochodzeniem rodziny, sięgnięciu do obyczajów regionu – a następnie opisaniu tego, namalowaniu, przedstawieniu za pomocą komiksu czy strony internetowej.

 • Ogólne

  Budowa boiska w ramach "ORLIK 2012" trwa

  Już ponad dwa miesiące trwa budowa boiska w ramach rządowego programu „Orlik 2012”, kompleks boisk powstaje przy POSiR Pszczyna, za budynkiem hali.

 • Ogólne

  Peron artystyczny

  W miniony piątek, tj. 3 października, w kobiórskim Gminnym Domu Kultury otwarta została wystawa podsumowująca „Malarsko-fotograficzne spotkania kulturalne krajów wyszehradzkich – PERON ARTYSTYCZNY”

 • Ogólne

  Nowoczesna drabina już jest w pszczyńskiej straży pożarnej!!!

  2 października około godz. 20:00 na parking przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie wjechała długo oczekiwana nowoczesna drabina ratownicza. Na taką wiadomość długo oczekiwali mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie otrzymali nowoczesną drabinę, która wykorzystywana będzie do prowadzenia działań ratowniczych na wysokości.

 • Ogólne

  Dofinansowanie w ramach Euroregionu Beskidy

  Zakończyła się ocena wniosków Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Powiat Pszczyński, będący członkiem Stowarzyszenia Euroregion Beskidy, złożył dwa wnioski: „Powiat Pszczyński w Euroregionie Beskidy – działania promocyjne na pograniczu polsko-czeskim” oraz „Integracja na pograniczu – historia i sport ścieżką do wzajemnego poznania” i oba otrzymały dofinansowanie na realizację.

 • Ogólne

  I Forum Młodych Humanistów

  30 września w auli I LO im. Bolesława Chrobrego odbyło się Forum Młodych Humanistów. Była to pierwsza impreza o tej nazwie, poświęcona twórczości Zbigniewa Herberta.

 • Ogólne

  Odwołane warsztaty

  Warsztaty aktorskie z Janem Englertem, które miały się odbyć 29. września zostały odwołane z przyczyn niezależnych od organizatorów.