Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Ferie z POSiR-em

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza młodzież szkolną do udziału w zawodach sportowych w ramach akcji „Ferie z POSiR-em 2009”. W programie tegorocznej naszej propozycji na zimową przerwę uczniów znalazły się turnieje: futsalu, siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.

 • Ogólne

  Konkurs na projekt znaku graficznego

  Z okazji 5 rocznicy obecności Polski w Unii Europejskiej, Prof. Genowefa Grabowska, poseł do Parlamentu Europejskiego zaprasza mieszkańców województwa śląskiego do wzięcia udziału w konkursie na zaprojektowanie logo symbolizującego ŚLĄSK W UNII EUROPEJSKIEJ.

 • Ogólne

  XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami !

  Wczoraj na pszczyńskim rynku grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - tegoroczną imprezę uświetniały wystepy zespołów muzycznych, występ kabaretu i liczne licytacje. Oprócz muzyki Pszczynę rozgrzała pyszna grochówka przygotowana przez strażaków.

 • Ogólne

  Zaproszenie na badania mammograficzne

  Beskidzkie Centrum Onkologii im. J. Pawła II, Bielsko-Biała, ul. Wyzwolenia 18 zaprasza Panie powyżej 40 roku życia na bezpłatne badania mommograficzne, które zostaną wykonane na najwyższej klasy mammografie cyfrowym.

 • Ogólne

  Zupa Wigilijna 2008

  Po raz kolejny Starosta Pszczyński wraz z Burmistrzem Miasta Pszczyna zapraszają na coroczną Zupę Wigilijną. Gorący posiłek otrzymać można w najbliższy wtorek, tj. 23 grudnia w godzinach 10:00-15:00 na pszczyńskim rynku.

 • Ogólne

  Orlik czeka na sportowców!

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie informuje, że istnieje już możliwość gry na kompleksie sportowym „ORLIK 2012”.

 • Ogólne

  Zaproszenie- charytatywna impreza " Piłkarska Gwiazdka"

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie , Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy Szkole nr 3 Specjalnych w Pszczynie " Razem" oraz Hotel Imperium zapraszają na chrytatywną imprezę " Piłkarska Gwiazdka ", która odbędzie sie w hali POSIR 21 grudnia 2008 roku.

 • Ogólne

  Nowa siedziba Punktu Krwiodawstwa

  Od 22 grudnia 2008 roku pszczyński Punkt Krwiodawstwa zaczyna pracę w nowej siedzibie przy ul. Bednorza 12 (budynek PTBS, naprzeciw stacji Shell). Zapraszamy Dawców Krwi w godzinach 7.00 - 12.00. Wszelkie informacje pod numerem: 032/212-80-44

 • Ogólne

  Konkurs na Lokalne Fundusze Młodych

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży we współpracy z Fundacją Wspomagania Wsi zaprasza do udziału w programie "Lokalne Fundusze Młodych". Warunkiem funkcjonowania Programu w danej miejscowości będzie zaangażowanie w jego realizacje środków własnych samorządów.

 • Ogólne

  OGŁOSZENIE O II NABORZE WNIOSKÓW Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy

  Stowarzyszenie „Region Beskidy” w Bielsku-Białej reprezentujące polską część Euroregionu Beskidy ogłasza z dniem 1 grudnia 2008 roku II nabór wniosków o charakterze transgranicznym, realizowanych we współpracy z partnerem czeskim, zgodnie z Osią priorytetową 3: Wspieranie współpracy społeczności lokalnych, Dziedzina wsparcia 3.3: Fundusz Mikroprojektów.

 • Ogólne

  II Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych

  10 grudnia br. odbył się w naszym regionie Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych „Nasze kulinarne dziedzictwo”. Była to druga edycja tego konkursu, a tematem przewodnim były „Potrawy wigilijne Ziemi Pszczyńskiej”.

 • Ogólne

  Integracja na pograniczu polsko - czeskim

  11 grudnia uczniowie Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie wzięli udział w projekcie „ Święta na Śląsku” realizowanym przez szkołę partnerską w Karwinie ( Czechy). Projekt ten koncentruje się na realizacji tematu „ wychowanie obywatela demokratycznego", który prowadzi dzieci i młodzież do respektowania różnic kulturalnych, etnicznych oraz innych podobnych różnic. W programie wraz z uczniami szkoły z Karwiny wystąpili uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół: czeskiej z Trzyńca i polskich z Jastrzębia i Pszczyny.