Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szachowe 2011

  25 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie odbyły się Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Turniej ten jest współorganizowany cyklicznie przez Pszczyńskie Stowarzyszenie Szachowe oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Stale bierze w nim udział około 120 zawodników reprezentujących ponad 20 szkół.

 • Ogólne

  Przywitanie wiosny z Diablakiem

  Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współdziałający z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych i trzecich klas gimnazjum do wzięcia udziału w wycieczce górskiej trasą: Przeł. Kubalonka - Kiczory - Stożek - Stożek Mały - Wisła.

 • Ogólne

  Szpital funkcjonuje normalnie

  W nocy z dnia 28 lutego na 1 marca b.r. nastąpiło przejęcie usług medycznych w pszczyńskim szpitalu przez „Centrum Dializa” Sp. z o.o.. Dla pacjentów pszczyńskiego szpitala nic się nie zmieni, gdyż całość działalności medycznej, na którą funkcjonujący do tej pory szpital (SPZOZ) otrzymał kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) będzie świadczona nieprzerwanie przez nowy podmiot.

 • Organizacje pozarządowe

  Konsultacje społeczne

  Starosta Pszczyński informuje, że zbierane są propozycje, sugestie i uwagi do poniżej załączonego projektu „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2011”. Prosimy o nadsyłanie opinii i uwag w terminie od 21.02.2011 do 01.03.2011. Powyższe propozycje można dostarczyć albo przesłać na adres Starostwa Powiatowego w Pszczynie, Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej, 43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 10 lub pocztą elektroniczną: promocja@powiat.pszczyna

 • Ogólne

  Bal karnawałowy dla niepełnosprawnych dzieci

  Już po raz czwarty w środę, 2 marca w Goczałkowicach-Zdroju odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych. Będzie to wspaniała okazja do zabawy dla wychowanków Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

 • Ogólne

  Milion złotych na ochronę zabytków

  Można starać się o dotacje w ramach konkursu wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane w 2011 przy zabytkach wpisanych do rejestru.

 • Ogólne

  Nowe pracownie w Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie

  W dniu dzisiejszym w Powiatowym Zespole nr 2 w Pszczynie została otwarta nowa pracownia technologii żywienia zrealizowana w ramach projektu: "Utworzenie pracowni szkolnictwa zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

 • Ogólne

  Żubr z Białowieży trafił do Pszczyny

  Do Pokazowej Zagrody Żubrów w parku pszczyńskim przyjechał kolejny żubr. Tym razem jednak nie dołączył do stada przebywającego w zagrodzie, ale trafił jako eksponat na wystawę „Gdzie zalega gruby zwierz”, którą urządzono w głównym budynku.

 • Ogólne

  Zaproszenie

  AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA Biuro Powiatowe w Pszczynie ŚLĄSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO W CZĘSTOCHOWIE PZDR w Pszczynie Urząd Miasta Pszczyna ZAPRASZAJĄ Na spotkanie informacyjno – promocyjne dotyczące zmian w płatnościach bezpośrednich w kampanii 2011 oraz w PROW na lata 2007-2013. Spotkanie odbędzie się 01 marca 2011r. o godz. 10.00 w Sali Ośrodka Kultury w Brzeźcach, ul. Ofiar Faszyzmu 10

 • Ogólne

  7. edycja konkursu dla Mikroprzedsiębiorców

  Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy od 7 lat organizuje Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku. Jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcenie do zakładania własnych firm oraz promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych. Siódma edycja konkursu organizowana jest przy współpracy partnerów w ramach koalicjina rzecz mikroprzedsiębiorczości. W jej skład wchodzą: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP,Związek Rzemiosła Polskiego oraz Inicjatywa Firm Rodzinnych.

 • Ogólne

  Nowy Sekretarz Powiatu

  23 lutego br. podczas sesji Rady Powiatu przedstawiono nowego Sekretarza Powiatu, którym został Szymon Sekta, dotychczasowy Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa.

 • Ogólne

  Spacer po Beskidzie Śląskim z Diablakiem

  20 lutego 2011r. odbyła się kolejna w tym roku szkolnym wycieczka Uczniowskiego Klubu Sportowo – Turystycznego „DIABLAK” powstałego z przekształcenia Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego „DIABLAK”. Klub współdziała z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Tym razem uczestnicy pospacerowali po Beskidzie Śląskim w warunkach zimowych.

 • Ogólne

  Walentynki w Gimnazjum w Goczałkowicach

  W dniu 15 lutego w Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju odbyło się spotkanie młodzieży z zaprzyjaźnioną młodzieżą Szkoły Specjalnej z Pszczyny.

 • Ogólne

  Kurs chemizacyjny

  ŚLĄSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO W CZĘSTOCHOWIE POWIATOWY ZESPÓŁ W PSZCZYNIE zaprasza na kurs „Stosowanie środków ochrony roślin sprzętem naziemnym”.