Uwaga, silny wiatr (aktualizacja)
IMGW-PIB wydało ostrzeżenie 2. stopnia o silnym wietrze na terenie 29 powiatów województwa śląskiego, w tym powiatu pszczyńskiego. W porywach wiatr może wiać nawet z prędkością 100 km/h.
IMGW-PIB wydało ostrzeżenie 2. stopnia o silnym wietrze na terenie 29 powiatów województwa śląskiego, w tym powiatu pszczyńskiego. W porywach wiatr może wiać nawet z prędkością 100 km/h.
15 lutego 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej sp. z o.o. na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Dzień dziecka w skansenie” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.
13 lutego 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Związku Górnośląskiego Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „100 flag na 100-lecie I Powstania Śląskiego” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.
14 lutego 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia „Razem” dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Publikacja katalogowa "Jest taka szkoła…"” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.
21 lutego 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Ludowego Klubu Sportowego Łąka na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Wystawa pt. „Karty historii ŁKS Łąka”” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.
21 lutego 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Ludowego Klubu Sportowego Łąka na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Turniej o puchar Czesława Czerwionki w Łące” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.
18 lutego 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Seniorze, aktywność jest niezbędna” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.
13 lutego 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia „Razem” dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Organizacja zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.
Pierwsze ciepłe dni marca i pierwsze pożary traw! Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie apeluje o zachowanie ostrożności oraz rozsądku i niewypalanie traw. Za ponad 90% tych pożarów odpowiadają ludzie!
Powiat pszczyński przypomina, że stosownie do przepisów art. 10 ustawy z dnia 8 marca 2013r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych ( Dz.U.2 z 2016 poz. 684 t.j.) w przypadku opóźnienia się z zapłatą, zastosowanie ma surowa sankcja określona tym przepisem.
Powiat pszczyński przekaże dotacje na remonty w zabytkowych kościołach oraz w pszczyńskim skansenie.
Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie w najbliższym czasie zobowiązany jest wdrożyć ograniczenia tonażowe na trzech obiektach mostowych: w ciągu ul. Leśników w Kobiórze, ul. Zacisze i Grzybowej w Jankowicach, ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie oraz na wiadukcie nad torami PKP w ciągu ul. Piaskowej w Suszcu.
Starosta Barbara Bandoła uczestniczyła w Konwencie Powiatów Województwa Śląskiego, który odbył się w Bieruniu.
2 marca na stoku Siglany w Wiśle odbyła się trzecia edycja Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Starosty Pszczyńskiego.
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o silnym wietrze na terenie województwa.