Mundurowi przygotowali sporo atrakcji dla dzieci
Niemal 800 dzieci wzięło udział w doskonałej zabawie przygotowanej przez służby mundurowe. Była orkiestra policyjna, armatki wodne, pokazy sprzętu i umiejętności.
Niemal 800 dzieci wzięło udział w doskonałej zabawie przygotowanej przez służby mundurowe. Była orkiestra policyjna, armatki wodne, pokazy sprzętu i umiejętności.
Od 1 lipca w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie ponownie uruchomiony zostanie Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. NFZ wybrał m.in. ofertę złożoną w konkursie przez powiatową spółkę Centrum Przedsiębiorczości.
7 czerwca na zaproszenie Gabrieli Staszkiewicz, Burmistrz Cieszyna - odbyła się w Cieszynie XLVI sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów (regionalnej organizacji samorządu lokalnego województwa śląskiego). W obradach Zgromadzenia Ogólnego uczestniczyło 81 delegatów - prezydentów, starostów, burmistrzów, wójtów (lub zastępców), reprezentujących 135 gmin i powiatów członkowskich Związku.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał dwie decyzje dotyczące firm organizujących pokazy handlowe. Vitaldream oraz R.A.M. Polska sprzedawały Aplikator Pola Magnetycznego. Firmy wprowadzały konsumentów w błąd co do właściwości urządzenia.
W sobotę 15 czerwca, po raz 17. odbędzie się kultowy festiwal Reggae w Stodole. Również w tym roku zapraszamy na boisko Leśnika w Kobiórze. Startujemy po godzinie 15:00 i gramy do późnego wieczora - zapraszają organizatorzy.
Na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie odbył się Turniej Strzelecki z okazji 100. rocznicy I Powstania Śląskiego.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upale.
Żywiecka Fundacja Rozwoju, partner regionalny Programu „Równać Szanse”, zaprasza osoby, którym bliskie są działania z młodzieżą i dla młodzieży, zainteresowane uzyskaniem wsparcia merytorycznego i finansowego takich działań na spotkanie regionalne pt. (nie)Konferencja „Jak Równać Szanse?”
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie przy ulicy Dworcowej 23 informuje, że do 31 sierpnia 2019 r . przyjmowane są wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu ,,Aktywny samorząd”.
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach z gradem na terenie województwa śląskiego.
Pasażerowie komunikacji powiatowej mają możliwość sprawdzenia czasu faktycznego dojazdu autobusu do konkretnego przystanku. Wszystko dzięki systemowi dynamicznej informacji pasażerskiej.
Od 1 czerwca do 10 lipca 2019 r. pracownicy Urzędu Statystycznego w Katowicach prowadzić będą na terenie województwa śląskiego badania ankietowe.
Dzięki nawiązaniu współpracy z niemieckim powiatem Anhalt-Bitterfeld, do Szpitala Powiatowego w Pszczynie trafiły łóżka, materace, szafki, chodziki czy podnośniki - łącznie ponad 180 elementów wyposażenia.
Stowarzyszenie „Region Beskidy” zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie mikroprojektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014-2020.
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny finał "Żubrowiska". 22 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące publiczność rozgrzeją: Strachy na Lachy, Dr Misio oraz Łydka Grubasa.