Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

  • Ogólne

    "Swoje chwalicie, cudze poznacie" #5 Powiat leski

    Kraina szybowisk, serce Bieszczadów z morzem bieszczadzkim - Soliną. Na finał cyklu „Swoje chwalicie, cudze poznacie” wybraliśmy się do powiatu leskiego, by szukać tam tego, co łączy nasze powiaty.

  • Ogólne

    "Żubrowisko" - Reaktywacja. Gramy dla Maciusia Cieślika

    Już 26 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zabrzmią rockowe rytmy. Zapraszamy fanów mocniejszego grania na wyjątkowy finał Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko”. Wyjątkowy, bo nastawiony na pomoc dla (Nie)Małego Wojownika Maciusia Cieślika z Jankowic.

  • Ogólne

    Trwa Powszechny Spis Rolny

    W całym kraju do 30 listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy.

  • Ogólne

    „Swoje chwalicie, cudze poznacie” #4 Powiat zamojski

    Pszczyna nazywana Perłą Górnego Śląska, a Zamość - Perłą Renesansu. Tym razem w ramach cyklu „Swoje chwalicie, cudze poznacie” wyruszyliśmy na ziemię zamojską, aby odkryć, co łączy oba regiony.

  • Ogólne

    Ludzie kultury nagrodzeni

    W trakcie trzeciej przesiadki na kulturę w wyjątkowej scenerii starosta Barbara Bandoła wręczyła Nagrody Starosty Pszczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

  • Ogólne

    Rajd Śląska przejedzie ulicami powiatu pszczyńskiego

    Miedźna, Jastrzębie Zdrój i Warszowice - w tych miejscowościach rajdowe załogi będą się ścigać podczas tegorocznego Rajdu Śląska - drugiej rundy mistrzostw Polski. Do rywalizacji na siedmiu odcinkach specjalnych o łącznej długości 100,6 km kierowcy i piloci ruszą ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Zawody zaplanowano na 11-12 września. Partnerem wydarzenia jest powiat pszczyński.

  • Organizacje pozarządowe

    Wspinaj się z DIABLAKiem

    Informujemy o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Wspinaj się z DIABLAKiem” złożonej przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny DIABLAK.