Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Powiadomienie o jakości powietrza w województwie śląskim - aktualizacja

  Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, że w poniedziałek, 15 stycznia ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim, jakość powietrza będzie dostateczna. Należy rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu.

 • Środowisko

  Powiadomienie

  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

 • Środowisko

  Powiadomienie

  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

 • Środowisko

  Uwaga! Zanieczyszczone powietrze

  W godzinach wieczornych i nocnych w dniach 17-19.11.2017 r. jednogodzinne stężenia pyłu zawieszonego PM10 na obszarze rybnicko-pszczyńskim oraz w dolinach beskidzkich, mogą przekraczać poziom 200 μg/m3.

 • Środowisko

  Apel najmłodszych: Nie trujcie nas!

  „Jesteśmy tym, co wdychamy”, „Kochaj dzieci - nie pal śmieci”, „Nie trujcie nas” - to tylko niektóre hasła, które znalazły się na transparentach przyniesionych przez dzieci i młodzież w ramach happeningu z okazji „Dnia Czystego Powietrza”.

 • Środowisko

  Uczniowie chcą walczyć ze smogiem!

  "Nie Dokarmiaj Smoga" - pod takim hasłem ruszyła właśnie kampania informacyjna, mająca edukować mieszkańców powiatu pszczyńskiego o skutkach zanieczyszczania powietrza.

 • Środowisko

  Dzień Czystego Powietrza - happening na pszczyńskim rynku

  Starosta pszczyński, burmistrz Pszczyny, POPP, PCKul, ARiP, PP 2 w Pszczynie i PZS 2 w Pszczynie zapraszają do udziału w happeningu pn."Dzień Czystego Powietrza", który odbędzie się 14 listopada 2017 r. na pszczyńskim rynku.

 • Środowisko

  NIE DOKARMIAJ SMOGA - powiatowy konkurs plastyczny

  Urząd Miasta w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Przedszkole Publiczne nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie zapraszają do udziału w powiatowym konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej pn. NIE DOKARMIAJ SMOGA.

 • Środowisko

  Jak skutecznie walczyć ze smogiem?

  W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyły się warsztaty ekologiczne dla osób reprezentujących samorządy lokalne, organizacje proekologiczne oraz inne zainteresowane instytucje.

 • Środowisko

  Zaproszenie do udziału w warsztatach ekologicznych

  26 września w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędą się warsztaty ekologiczne dla osób reprezentujących samorządy lokalne, organizacje proekologiczne oraz inne zainteresowane instytucje.