Dzieci i młodzież zmierzą się w turnieju szachowym
Po raz trzeci zostaną rozegrane Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w szachach. Zgłoszenia do tegorocznej edycji można przesyłać do 12 kwietnia.

W organizowanych przez Stowarzyszenie Pszczyńskie Szachy, Pszczyńską Fundację Wspierania i Rozwoju Sportu, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież - mieszkańcy oraz uczniowie uczęszczający do szkół w powiecie pszczyńskim.
Rywalizacja będzie przebiegała w trzech grupach. W rozgrywkach zmierzą się uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych, klas 5-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Podczas turnieju prowadzona będzie klasyfikacja szkół. Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe, a placówki edukacyjne - puchary.
Turniej szachowy zostanie rozegrany w czwartek 14 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00. Zgłoszenia można wysyłać do 12 kwietnia pocztą elektroniczną na adres wiecekpawel@poczta.onet.pl lub smsem pod numer tel. 609 300 691. W dniu zawodów o godz. 9.40 należy potwierdzić obecność.
Wydarzenie zostało objęte patronatem starosty pszczyńskiego Barbary Bandoły.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego